Інтерфакс-Україна
18:48 07.11.2023

Мінвідновлення презентувало дорожню карту продовження реформи децентралізації

1 хв читати

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури презентувало дорожню карту продовження реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

"Дорожня карта не просто продовжує реформу децентралізації, а й визначає ключові точки відновлення, зростання територіальних громад у період війни та післявоєнні роки. Спільна мета всіх стейкхолдерів - забезпечити необхідні умови для формування спроможних, багатих, прозорих, інклюзивних та інтегрованих у систему мультирівневого управління громад", - повідомила під час презентації заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

За її словами, дорожня карта враховує і євроінтеграційні цілі України, і військові виклики. Документ передбачає перегляд повноважень органів місцевого самоврядування відповідно до європейських практик.

Крім того, серед пріоритетів реформи - розробка та впровадження місцевої статистики та збору верифікованих цифрових даних, удосконалення механізму публічних консультацій, внутрішнього моніторингу, посилення фінансової стійкості та ефективності громад, зокрема реформа ПДФО, а також розвиток міських агломерацій тощо.

Дорожня карта розрахована на реформи в найближчі роки з фокусом на 2027 рік - документ буде синхронізовано з Держстратегією регіонального розвитку та Планом України. Документ уже готується до узгодження та затвердження урядом, зазначила Азархіна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

Чернігівщина зазнала ударів БпЛА: пошкоджено житловий сектор і об’єкти критичної інфраструктури

ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені

Генштаб зафіксував впродовж доби 184 бойових зіткнень

Київщина: Обстріл спричинив пожежі та руйнування залізничного вокзалу, депо, житлових та складських будівель

Росіяни пошкодили залізничну інфраструктуру у Фастові: "Укрзалізниця" вносить зміни в приміські маршрути

Росіяни вночі атакували Дніпропетровську область: постраждали цивільні об’єкти та дитина

Головнокомандувач ЗСУ привітав військових із Днем Збройних сил України: Потом і кров’ю йдемо до мети

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА