15:17 28.05.2024

Мінвідновлення презентувало методологію оцінки корупційних ризиків у роботі органів місцевого самоврядування

2 хв читати
Мінвідновлення презентувало методологію оцінки корупційних ризиків у роботі органів місцевого самоврядування

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в партнерстві з UNDP в Україні презентувало Методологію оцінки корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування, повідомила пресслужба міністерства.

"Ми послідовно працюємо над тим, щоб громади мали інструменти для розбудови антикорупційної інфраструктури. Зокрема, йдеться про експертну підтримку та цифрові рішення. Це ключове забезпечення прозорого та підзвітного відновлення. Головна мета нашої роботи з органами місцевого самоврядування - надати їм змогу запобігати корупційним ризикам, залучати інвестиції, відповідати найкращим практикам прозорості. Розроблений посібник важливий для досягнення цієї мети на місцях. Вдячний нашим партнерам за постійну підтримку корисних ініціатив на шляху до розбудови кращої України", - заявив заступник голови Мінвідновлення Сергій Деркач, слова якого наведено у пресрелізі.

Методологія охоплює ключові сфери роботи органів місцевого самоврядування і дає покроковий алгоритм оцінки корупційних ризиків і можливих правопорушень у цих сферах.

Насамперед ідеться про містобудування, земельні відносини, управління нерухомим комунальним майном, публічні закупівлі, антикорупційні заходи, соціально-економічну інфраструктуру.

У посібнику представлено методологію оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування; рекомендації щодо написання звіту за результатами проведеного оцінювання; концепцію розроблення програмного документу територіальної громади у сфері запобігання корупції, зокрема Плану доброчесності, Антикорупційної програми чи іншого документу.

"Успішний досвід проведення оцінки доброчесності в "Містах доброчесності" проєкту EUACI підтвердив цінність розробки цього інструменту. Разом із Мінвідновлення та ПРООН ми продовжуємо працювати над мінімізацією корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування. Вона покликана посилити спроможність органів місцевого самоврядування розробити та впровадити механізми запобігання корупції, а також підвищити довіру громадян до місцевої влади", - наголосив керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

22 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Ситника призначено заступником директора з безпеки Агентства оборонних закупівель при Міноборони

Зеленський призначив посла в Нідерландах за сумісництвом постпредом України при ОЗХО

Зеленський затвердив склад української делегації щодо вступних переговорів з ЄС, її очолила Стефанишина

Зварича звільнено з посади посла Польщі та призначено послом України в Чехії

Заступник держсекретаря США заявив про діалог з Києвом щодо виробництва необхідного озброєння в Україні

У Держдепартаменті США прокоментували візит Путіна до Кім Чен Ина

Заступник держсекретаря США: Ми хочемо переконатися, що РФ не зможе використовувати свою територію як притулок

Україна є і буде частиною єдиної Європи завжди - Зеленський про затвердження переговорної рамки про вступ в ЄС

Рада директорів МВФ завершить 4-й перегляд програми EFF для України наступного тижня - представник Фонду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА