12:45 10.07.2024

Новий стандартизований страховий продукт для страхування цукрових буряків з'явився в Україні

2 хв читати

Міністерство аграрної політики і продовольства затвердило стандартизований страховий продукт для страхування цукрових буряків, повідомляється на сайті міністерства.

Згідно з наказом "Про стандартизований страховий продукт для страхування майбутнього врожаю цукрових буряків з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків", об'єктом страхування є майно - майбутній врожай цукрових буряків від дощів, злив, перезволоження ґрунту, сильного вітру, заморозків, посухи, різноманітних епіфітотій та низки хвороб, а також протиправних дій третіх осіб.

Обов'язковою умовою отримання страховки є підписання страховиком і страхувальником акта огляду посівів цукрових буряків, майбутній урожай яких передається на страхування, за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики. Факт настання страхового випадку при загибелі (недоборі, недоотриманні) врожаю визначається уповноваженою особою страховика методом механізованого збирання або біологічного методу визначення врожайності.

У Мінагрополітики акцентували, що страхувальник зобов'язаний надати документи для підтвердження факту настання страхового випадку: щодо епіфітотії від центрального органу виконавчої влади, щодо протиправних дій третіх осіб від відповідних органів державної влади.

Розрахунок збитку здійснюватиметься страховиком на підставі заяви страхувальника про здійснення страхової виплати відповідно до умов договору. У разі розбіжностей під час визначення причин і розміру шкоди страхувальник і страховик мають право провести незалежну експертизу, яка проводиться коштом сторони, що вимагала її проведення.

У наказі уточнено, що страховим випадком не вважаються загибель (незібрання, недоотримання) врожаю цукрових буряків, якщо вона настала в разі подій, не передбачених договором, а також якщо поширення захворювань рослин не визнане епіфітотією; впливу ядерної енергії та іонізуючого випромінювання в будь-якій формі; техногенних аварій, будь-якого забруднення чи зараження навколишнього природного середовища; воєнних дій, маневрів чи здійснення інших воєнних заходів; громадянської війни, терористичного акту, народного заворушення чи страйку; вилучення з території України, що не належить до території України; вилучення з території України.

Виплату страховки також не передбачено, якщо страхувальник або особа, яка перебуває з ним у трудових відносинах чи залучена на договірних умовах, вчинила умисні дії, спрямовані на настання страхового випадку, або не вжила заходів для його запобігання та зменшення розміру шкоди.

У Мінагрополітики зазначили, що страховий продукт було розроблено спільно зі страховими компаніями та сільгоспвиробниками. Він може бути використаний учасниками страхового ринку для страхування цукрових буряків.

"Це вже четвертий стандартизований страховий продукт, розроблений Мінагрополітики. Попередні страхові продукти: озимі зернові на період перезимівлі, озимі зернові на весь період вирощування, та озимі і ярі зернові на весняно-літній період вирощування", - нагадали в міністерстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експорт газу з Азербайджану у 2024 р. становитиме 25 млрд куб. м

Ситуацію в енергетиці останніми днями ускладнили пожежі на трьох трансформаторах Південноукраїнської АЕС

"Укрнафта" стала провайдером стандартів API в Україні

Бум будівництва нової розподіленої генерації варто очікувати наступного року - радник прем'єра

McDonald's в Україні оснастив генераторами вже понад 70% ресторанів

Уряд конкретизував перелік об'єктів критичної інфраструктури з пріоритетним електропостачанням

Після спаду спеки обсяги відключень е/е знизяться - голова Держенергонагляду

Уряд пропонує збільшити видатки держбюджету-2024 на 434,6 млрд грн і доходи на 214,5 млрд грн

Бізнес скаржиться на затримку відображення статусу критично важливих підприємств у "Дії"

Кабмін внесе до Ради проєкт зростання видатків держбюджету-2024 на 495,3 млрд грн і податків на 140 млрд грн - депутат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА