ДП "Ліси України" за 6 міс. 2024 р. заробило 11,14 млрд грн
Державне підприємство "Ліси України" за січень-червень 2024 року заробило 11,14 млрд грн, що значно більше, ніж за аналогічний період 2023 року, повідомив генеральний директор підприємства Юрій Болоховець.
"Відсутність власної переробки цілком компенсовано збільшенням реалізації необробленої деревини на 15%", - написав він на фейсбук-сторінці.
Болоховець також звернув увагу, що держпідприємство також позбулося значних дотаційних активів, які Фонд держмайна реалізує через Prozorro. Утримання непрофільних активів роками лише вимивало кошти компанії, пояснив він.
"Як наслідок - очікуємо значного зростання прибутку підприємства. Говорити про конкретні цифри зарано, але це плюс сотні мільйонів гривень до минулорічного показника", - наголосив гендиректор.
Такі рішення надали змогу "Лісам України" збільшити зарплати працівників нижніх ланок - майстрів лісу, помічників лісничих, а також підвищити соціальні гарантії для демобілізованих працівників, яких у підприємства вже понад 500.
Крім того, держпідприємство змогло підвищити розцінки за роботи підрядників і збільшити витрати на Збройні сили України.
"Реформа все змінила. ДП "Ліси України" перейшло до моделі ринкових зарплат і прозорих умов організації виробництва", - резюмував його гендиректор.
Згідно з даними сервісу Опендабот, загалом прибуток ДП "Ліси України" у 2023 році становив 2,8 млрд грн.
Як повідомлялося, в Україні з 2016 року розпочалася реформа лісового господарства. У її рамках уже впроваджено продаж необробленої деревини на електронних аукціонах. З 2021 року в низці областей у тестовому режимі працює інтерактивна карта розміщення об'єктів переробки деревини.
У галузі впроваджено проєкт "Ліс у смартфоні", який містить перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини та надає змогу перевірити законність здійснення рубок на онлайн-карті відомства.
З 1 червня 2023 року Україна запустила пілот електронної видачі лісорубних квитків і сертифікатів походження лісоматеріалів. Крім того, ДП "Ліси України" розпочало пілотний проєкт із закупівлі послуг із заготівлі деревини через електронний майданчик Prozorro.