Інтерфакс-Україна
07:49 29.06.2024

Чистий продаж валюти НБУ скоротився другий тиждень поспіль - до $670,4 млн

2 хв читати
Чистий продаж валюти НБУ скоротився другий тиждень поспіль - до $670,4 млн

Національний банк України (НБУ) цього тижня зменшив чистий продаж доларів на міжбанківському ринку до $670,41 млн із $722,57 млн попереднього, свідчать дані регулятора.

Згідно з ними, центробанк викупив $0,49 млн, тоді як продав $670,90 млн.

Офіційний курс гривні за тиждень підвищився на 0,2%, або 10 коп., зокрема, у п'ятницю він зміцнився на 8 коп. - до 40,4542 грн/$1. На готівковому ринку долар також подешевшав на 5 коп. - до 40,82 грн/$1.

З початку 2024 року офіційний курс гривні опустився на 6,5%, або на 2,45 грн, а з часу переходу Нацбанку 3 жовтня 2023 року до режиму керованої гнучкості - на 10,6%, або на 3,89 грн.

Як свідчать дані, які НБУ встиг опублікувати за цей період, із понеділка до середи негативне сальдо між обсягами купівлі населенням валюти та її продажу розширилося з $42,78 млн до $45,66 млн.

Загалом у червні чисті інтервенції НБУ становили $2,99 млрд порівняно з $3,07 млрд у травні і $2,28 млрд у квітні. Міжнародні резерви України, за попередніми оцінками Нацбанку, минулого місяця скоротилися на 7,9%, або на $3,4 млрд - до $39 млрд 033,8 млн.

Водночас у травні офіційний курс гривні послабився на 90 коп. - із 39,6370 грн/$1 до $40,5373 грн/$1, в останню декаду місяця щодня потроху оновлюючи історичні мінімуми і наблизившись до закладеного в держбюджет-2024 середньорічного курсу 40,7 грн/$1. На готівковому ринку курс гривні за місяць також ослаб на 1,24 грн - до 41,05 грн/$1.

Нацбанк пояснив таке ослаблення зростанням витрат уряду після отримання зовнішнього фінансування в березні-квітні, а також впливом оголошеного 3 травня найбільшого від початку повномасштабної війни пакета пом'якшень валютних обмежень для підприємств.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МВФ окрім війни бачить 3 проблеми в Україні – енергетика, демографія та інституції – представник України у Фонді

Кабмін виключив трансформатори із переліку товарів для пільгового імпорту в межах угод з Секретаріатом ЕС

Ocean Plaza залучає орендарів через систему Prozzoro

Посівна-2026 в Україні відстає на 35,7% від минулорічної – у 9 областях засіяно 53,4 тис. га

Свириденко: станом на зараз спостерігається спадання ажіотажу на пальне

Обсяг виконаних будівельних робіт в Україні у 2025р зріс на 11,3% – Держстат

Торгівля та переробка забезпечили понад третину податкових надходжень бюджету за 2 міс.-2026р – ДПС

Стерненко заявив про суттєве падіння донатів і вимушене скорочення витрат на 15%

Молдова відновила доступ на ринок для одного українського виробника м'яса птиці — Держпродспоживслужба

Освітню програму про роботу ринку е/е від "Оператора ринку" вже пройшло майже 800 осіб, ЗСУ перераховано понад 7 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА