14:48 25.04.2024

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

3 хв читати
У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

Верховна Рада на засіданні в четвер, 25 квітня, ухвалила законопроєкт №9453, який розробило Міністерство соціальної політики України та ухвалив парламент у другому читанні й у цілому, повідомляє пресслужба міністерства.

Як зазначили в міністерстві, після широкомасштабного вторгнення Росії Україна розірвала дипломатичні відносини з країною-агресором. Контакти та документообіг між державними установами - зокрема Пенсійними фондами - були припинені, а обмін документами, що засвідчують тривалість трудового стажу та суми заробітку, неможливий.

У результаті українці, які переїхали в Україну з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей, не могли виконати чинної на сьогодні вимоги закону - підтвердити, що вони не отримують пенсію від пенсійних органів РФ, та, відповідно, отримати призначення пенсії в Україні.

Крім того, РФ і Україна вийшли з угоди між державами-учасницями СНД про гарантії прав громадян цих країн щодо пенсійного забезпечення. У зв'язку з цим українці, які частину свого професійного життя працювали в РФ, Білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменистані, Узбекистані, втратили можливість включати періоди такої роботи до свого страхового стажу в Україні. Це, своєю чергою, призводило до зменшення їхніх пенсійних прав і, відповідно, розмірів пенсії або взагалі позбавляло права на призначення пенсії.

"Ухвалений сьогодні законопроєкт №9453 усуває ці та низку інших суттєвих проблем у сфері пенсійного забезпечення", - наголосили в міністерстві.

По-перше, законопроєкт спрощує механізм відновлення виплати пенсій для кримчан. Скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду РФ. Тепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в Україні. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу, якщо вона є на руках. Жодних підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно.

По-друге, для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, отриманий в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоди про пенсійне забезпечення. Тобто людина, після повернення з-за кордону, наприклад з Італії, зможе зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на призначення пенсії в Україні в 60, 63 або 65 років. Для цього необхідно буде надати Пенсійному фонду документ, що підтверджує роботу поза Україною.

"Звертаємо увагу, що для визначення розміру пенсії враховуватимуться лише внески/ЄСВ, сплачені в Україні (т.зв. пропорційний принцип нарахування пенсії). Тобто розмір призначеної пенсії залежатиме від кількості сплачених в Україні страхових внесків (що більший розмір внесків, то більша пенсія) та стажу роботи, який людина напрацювала до 1 січня 2024 року, а час виходу на пенсію враховуватиме роботу і в Україні, і за кордоном", - наголошується в повідомленні.

По-третє, до страхового стажу під час призначення пенсії в Україні не зараховуватиметься робота на країну-агресора після 2014 року.

Закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди військової служби в силових структурах, незаконних збройних або воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне обіймання посад у незаконних органах влади.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА