13:58 25.03.2024

Більшість членів КМП очікують зниження облікової ставки до 13-14% до кінця 2024 р., деякі - до 11-12%

2 хв читати
Більшість членів КМП очікують зниження облікової ставки до 13-14% до кінця 2024 р., деякі - до 11-12%

Більшість з 11 учасників дискусії комітету монетарної політики (КМП) Національного банку України (НБУ), що відбулася 13 березня, очікують зниження облікової ставки до 13-14% на кінець поточного року, тоді як у січні Нацбанк анонсував її можливе зниження до 14% до кінця року.

"На їхню думку, простір для пом'якшення відсоткової політики обмежений з огляду, зокрема, на очікуване прискорення інфляції в другому півріччі поточного року, високу ймовірність збереження високих безпекових ризиків наступного року та ризики, пов'язані з ритмічністю й обсягами зовнішнього фінансування", - передає НБУ думку цих членів КМП у публікації в понеділок.

Вони вказали, що реалізація планів щодо продовження валютної лібералізації - додатковий фактор, що обмежує величину кроку зі зниження облікової ставки. З цією метою потрібно діяти виважено, зберігаючи достатню привабливість гривневих активів і не провокуючи додаткового тиску на міжнародні резерви.

"Більш суттєве зниження облікової ставки можна розглядати лише за умови значних позитивних зрушень у поточному балансі ризиків, зокрема щодо міжнародної фінансової допомоги", - вважає більшість членів КМП.

Водночас зазначається, що кілька членів комітету припускають зниження облікової ставки до кінця поточного року до 11-12%.

"Такий рівень ставки, на їхню думку, узгоджуватиметься з очікуваною помірною інфляцією наступних років і не може призвести до втрати привабливості гривневих активів і розбалансування очікувань. Вони вважають, що слід будувати прогноз на збалансованих припущеннях, адже економіка значною мірою пристосувалася до війни, а міжнародна підтримка зберігатиметься", - зазначається в публікації.

Прибічники такого оптимістичного прогнозу також вважають, що в умовах тривалого збереження безпекових ризиків економіка потребуватиме додаткових стимулів для відновлення, і більш активне зниження облікової ставки надасть змогу пожвавити кредитування.

Як повідомлялося, Національний банк України 14 березня знизив облікову ставку з 15% до 14,5% річних, що стало несподіванкою для ринку, який очікував її збереження. Сам НБУ в січні також анонсував можливе зниження ставки тільки з третього кварталу цього року. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінфін України має намір незабаром запустити switch-операції на ринку ОВДП

Бюджетний комітет схвалив законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2024 до другого читання - нардеп

Україна в п'ятницю бере аварійні поставки е/е у трьох країн - "Укренерго"

Голова бюджетного комітету Ради внесла правку про додаткове скорочення видатків на 628 млн грн у держбюджеті-2024

ХАРП вважає дискримінаційними умови тендерів "ЗЕРЗ" на підшипники

Данський виробник вікон Velux розширює виробництво в Україні

Шмигаль обговорив з віцепрезидентом ЄБРР реалізацію спільних проєктів і збільшення інвестицій

Хорватія надасть EUR5 млн для української енергетики - Шмигаль

У Раді пропонують повернутися до ідеї 50% податку на прибуток банків, але Мінфін і НБУ, як і раніше, проти - нардеп

"Київтеплоенерго" завершило ремонт тепломережі на Куренівці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА