10:27 28.11.2023

JKX повідомила про втрату Коломойським контролю в компанії

2 хв читати
JKX повідомила про втрату Коломойським контролю в компанії

Нафтогазова JKX Oil & Gas LTD з активами в Україні повідомила про втрату Ігорем Коломойським контролю в компанії.

Згідно з повідомленням JKX, вона отримала підтвердження від реєстратора Британських Віргінських Островів (БВО) про виключення з реєстру та ліквідацію Eclairs Group Limited (EGL), яке було основним акціонером компанії з часткою в 32,66%.

"Компанія отримала консультацію від юристів БВО, яка підтверджує, що відповідно до статті 220 Закону про комерційні компанії БВО 2004 року акції JKX, що раніше належали EGL, тепер перейшли у власність Корони (Великої Британії - ІФ-У)", - йдеться в повідомленні.

"У результаті EGL буде виключено з реєстру акціонерів компанії, а Ігоря Коломойського, який раніше опосередковано контролював EGL, буде виключено з реєстру PSC (особи з переважним правом контролю в організації - ІФ-У) компанії на тій підставі, що він більше не має прямої або опосередкованої зацікавленості в компанії", - уточнили в JKX.

Як повідомлялося, Коломойський 6 січня 2022 року набув статусу особи зі значним контролем у JKX. Спочатку компанія повідомила про великого приватного бенефіціара ще в червні, проте тоді не могла розкрити дані про нього.

Акції JKX торгувалися на LSE з 20 березня 2006 року. Акціонери компанії в листопаді 2021 року схвалили делістинг з Лондонської фондової біржі (LSE) і викуп 23,3% акцій. Перереєстрація JKX у приватну компанію відбулася на початку лютого 2022 року.

Найбільшим акціонером JKX станом на грудень 2021 року були Eclairs Group Коломойського та Геннадія Боголюбова – 27,54% акцій та Bridgewater Holdings Corp. Олександра Шнира – 19,97%. Інші великі акціонери - Neptune Invest & Finance Corp. (12,98%), Keyhall Holding Ltd – 11,45% та Interneft Ltd – 6,17%.

JKX Oil & Gas займається розвідкою і видобутком вуглеводнів в Україні та РФ. Належна JKX "Полтавська газонафтова компанія" (ПГНК, Poltava Petroleum Company, РРС) є однією з найбільших недержавних нафтогазовидобувних компаній в Україні. Володіє п'ятьма ліцензіями на видобуток та однією - на геологічне вивчення, зокрема на дослідно-промислову експлуатацію.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США планують залучити понад $62 млрд бюджетної допомоги Україні від міжнародних партнерів - заступник міністра

Нові вимоги ДБН до бомбосховищ можуть стати бар'єром для реалізації проєктів в Україні - ЄІБ

Питання перегляду тарифів на е/е для населення до порядку денного засідання Кабміну не включали

Пріоритет "Метінвесту" - залучити до роботи якомога більше колишніх військових - СЕО

Графіки відключень не застосовуватимуть до підприємств, які імпортують 80% електроенергії - Шмигаль

Завдяки сонячній генерації та виходу з ремонту двох енергоблоків АЕС, кілька днів не застосовуються планові відключення, але економити потрібно - Шмигаль

"Укрнафта" завдяки ГРП збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин у 25 разів

Основою горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів-2025 будуть надходження ПДФО-2024 і статистика населення на початок війни та ВПО

Відключення е/е можуть повернутися з виведенням найближчими днями чергових енергоблоків у ремонт - голова "Енергоатому"

Вимоги до затвердження керівництва українських СК зараз набагато жорсткіші, ніж у європейських країнах - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА