07:41 01.11.2023

Сольський прогнозує скорочення врожаю в Україні у 2024 р. і невигідність для низки фермерів засівати поля

2 хв читати
Сольський прогнозує скорочення врожаю в Україні у 2024 р. і невигідність для низки фермерів засівати поля

Урожай зерна у 2024 році в Україні буде меншим, і в країні будуть не засіяні всі поля через скорочення рентабельності виробництва, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський на пресланчі у вівторок у Києві.

"Думаю, що в нас наступного року буде менший урожай, оскільки цього року збіглися кілька чинників. По-перше, всі за інерцією з минулим роком засіяли по максимуму (виробничі площі - ІФ-У). По-друге, була погода практично ідеальна", - пояснив міністр.

Відповідаючи на запитання, чи будуть в Україні не засіяні поля, Сольський сказав, що, найімовірніше, так.

"У році, що минає, цього не було, а наступного, думаю, ця проблема буде. Математика показує, що для деяких компаній, на жаль, краще заплатити орендну плату і не сіяти, ніж (втратити - ІФ-У) результат роботи за рік", - зазначив міністр.

Він відмовився прогнозувати відсоток сільгоспплощ, які аграрії не засіють, і водночас припустив, що це позначиться на всіх вироблених Україною зернових і олійних культурах.

Сольський навів як приклад соняшник, який наразі коштує $200/т.

"У найкращі роки, коли отримували (врожайність) 3,2 тонни, то за рік відбивали вартість компанії. А цього року аграрії вийдуть, можливо, в нуль, якщо зберуть 3,2 тонни", - сказав міністр.

Сольський також повідомив, що осіння посівна наближається до завершення. Посіви озимих культур підростають, але вони в поганому стані через осінню ґрунтову посуху.

"Можливо, скажу щось непопулярне, але скорочення (посівів - ІФ-У) озимої пшениці на користь інших культур - це нормальний процес. Якщо він проходить болісно через те, що фермери посіяли, а потім потрібно пересівати, то, на жаль, він так проходить, і це зовсім не практична історія", - сказав він.

Міністр нагадав, що 2022 року в Україні була аналогічна ситуація зі скороченням посівів озимої пшениці, але суспільство про це вже забуло.

Виходячи з ситуації, що склалася на ринку, Сольський висловив згоду з вимогами аграрних асоціацій, які наполягають на продовженні дії урядової програми "5-7-9" для аграріїв, оскільки це єдина програма, що залишилася з держпідтримки агросектора, яка діяла до війни.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Держава надала максимальне "зелене світло" для розвитку розподіленої генерації - голова Держенергонагляду

"Укренерго" підтвердило інформацію про застосування 25 червня графіків відключень е/е цілу добу

УКАБ наполягає на поновленні АМКУ справи про зловживання "УЗ" монопольним становищем на ринку вантажоперевезень агротоварів

Україна вже зібрала 100 тис. тонн урожаю зернових - Мінагрополітики

Зниження облікової ставки з 13,5% до 13% підтримали 9 з 11 членів КМП НБУ - підсумки дискусії

КМП НБУ в думці про динаміку облікової ставки у 2024 р. розділився як 7:4 на користь зниження ще на 0,5-1 п.п.

"Укрнафта" стала лідером видобувної галузі з доходом 95,17 млрд грн за 2023 р.

Мінвідновлення закликало до 10 липня повернути всі фури з ЄС до України для оновлення документів

Обіцяні G7 та ЄС кошти Україні від російських активів не зменшують розміру українських претензій до РФ у судах - міністр юстиції

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА