07:54 28.01.2023

"Укрзалізниця" закрила угоду щодо 2-річного відстрочення виплат за євробондами

2 хв читати
"Укрзалізниця" закрила угоду щодо 2-річного відстрочення виплат за євробондами

АТ "Укрзалізниця" (УЗ) оформила угоду з власниками двох випусків єврооблігацій на $895 млн про відстрочку купонних виплат та погашення за ними на 24 місяці, закривши угоду щодо їх реструктуризації, йдеться в повідомленнях компанії на Ірландській фондовій біржі.

Згідно з ними, нова дата погашень облігацій на $594,9 млн зі ставкою 8,25% - 9 липня 2026 року, а облігацій на $300 млн зі ставкою 7,87% - 15 липня 2028 року.

Виплата купонів по кожному із випусків здійснюється раз на півроку. На відстрочені купонні платежі також нараховуються відсотки за поточними ставками, які емітент може або виплатити повністю або частково у зазначені два роки, або капіталізувати.

"Відстрочка виплат за єврооблігаціями знизить навантаження на ліквідність компанії, що, у свою чергу, дасть більше можливостей для відновлення інфраструктури та збільшення експортного потенціалу залізничного транспорту. Реалізація угоди забезпечить також збереження репутації "Укрзалізниці" як надійного позичальника на фінансових ринках та сприятиме майбутнім угодам на ринку капіталу", - прокоментував угоду віцепрем'єр – голова Мінвідновлення Олександр Кубраков у фейсбуці.

Він наголосив, що це перша після початку повномасштабного вторгнення РФ успішна операція із зовнішнім боргом корпоративних позичальників, яка не була забезпечена державними гарантіями. Він подякував власникам бондів за підтримку України, а також колегам з Мінвідновлення, "Укрзалізниці", Міністерству фінансів за досягнутий результат.

Як повідомлялося, "Укрзалізниця" у грудні минулого року домовилася відстрочити на два роки виплати за підлягаючим погашенню в липні 2024 року та липні 2026 єврооблігаціям відповідно на $594,9 млн і $300 млн. Радниками та агентами в угоді виступили Dragon Capital та JP Morgan. Винагорода за згоду відстрочити виплати становила 0,5% номіналу.

Згідно з ухвалою правління, компанія виплатила винагороду власникам єврооблігацій та агентам у розмірі до $5 млн 738,48 тис.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА