Інтерфакс-Україна
12:49 30.12.2022

Українські девелопери прогнозують помірне зростання попиту на житло у 2023 році

2 хв читати
Українські девелопери прогнозують помірне зростання попиту на житло у 2023 році

Українські девелопери прогнозують помірне зростання попиту на житло у 2023 році – у межах 15% за рахунок розширення іпотечних програм та запиту на відновлення деокупованих регіонів, проте основним чинником буде успіх Сил оборони на фронті.

"У поточних умовах реальний попит можна стимулювати лише доступним кредитуванням (від 0% до 3%) або розраховувати на зростання доходів громадян щонайменше на 20%. На мій погляд, у найкращому разі у 2023 році попит на новобудови може зрости лише на 15% порівняно з 2022 роком, але він більше ніж на 60-70% буде меншим, ніж у серпні-жовтні 2021 року", - прогнозує співзасновник і керівний партнер INSPI Development Володимир Семенцов.

За його словами, першочерговими каталізаторами попиту стануть перемога у війні, безпека життя, гарантії безпечних інвестицій у новобудови.

"Економічне зростання, яке розпочнеться після перемоги, зокрема за рахунок фінансування міжнародними донорами та приватними компаніями відновлення українських міст, сприятиме зростанню попиту і з боку професійних інвесторів, і українців, які втратили житло через війну та отримають сертифікати від держави на купівлю нового", – вважає власник Saga Development Андрій Вавриш.

Зростання попиту на житло також спричинить зростання цін, вважає комерційна директорка компанії "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська.

"Якщо за умов малоплатоспроможного попиту забудовники стримують вартість, то щойно зросте зацікавленість у реальних угодах, ціни поповзуть вгору. Подорожчання буде поступовим - у межах 10% за рік", - сказала вона.

Крім того, збільшити попит на нове житло дасть змогу масштабування іпотечної програми "єОселя" на ширше коло населення, а також акредитація до участі незавершених об'єктів будівництва.

"Наступного року "єОселя" має масштабуватися та охопити ширше коло громадян. Тому ми очікуємо, що це приведе до значного попиту на нерухомість. Нині 78% угод за програмою "єОселя" стосуються вторинного ринку, оскільки пропозицій готового нового житла не так багато. Однак прецедент, коли до участі акредитують незавершений об'єкт, стимулюватиме покупців активніше звертати увагу на новобудови", – вважає Лаєвська.

За словами директора з маркетингу девелопера Alliance Novobud Ірини Міхальової, у наступні рік-півтора на ринку відчуватиметься дефіцит якісних проєктів комфорт- та бізнес-класу, проте економ-клас може знову стати популярним. Окрім того, важливим аспектом майбутніх проєктів має стати безпека.

"Питання безпеки сьогодні неймовірно актуальне, тож майбутні проєкти насамперед про безпеку. Перше питання, яке ставлять покупці у відділах продажу - чи передбачено в будинку укриття або хоча б приміщення подвійного призначення, наприклад підземний паркінг, який можна переобладнати під укриття", - зазначила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА