Інтерфакс-Україна
16:56 28.01.2025

"Інтергал-Буд" перереєстрував поточні проекти будівництва житла як майбутні об’єкти нерухомості

2 хв читати
"Інтергал-Буд" перереєстрував поточні проекти будівництва житла як майбутні об’єкти нерухомості

Будівельна компанія "Інтергал-Буд" та банк "Глобус" реалізували пілотний проєкт із переведення поточних об'єктів будівництва девелопера у формат майбутніх об’єктів нерухомості (МОН) та внесення їх у відповідний реєстр, повідомила пресслужба компанії.

"Як лідер ринку нерухомості наша компанія підтримує конструктивні зміни в законодавстві, спрямовані на підвищення довіри покупців і запобігання шахрайству на ринку новобудов. Ми прагнемо забезпечувати максимальну прозорість у своїй діяльності та пропонувати інвесторам надійні механізми залучення коштів. Ми сподіваємося, що ця ініціатива знайде підтримку на ринку, і незабаром більшість будівельних проєктів буде реалізовуватися за новим механізмом інвестування", – цитується у пресрелізі комерційна директорка "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська.

Як зазначається у повідомленні, у новий формат переведені об’єкти, право на будівництво яких було отримане до набуття чинності закону №2518 про захист прав інвесторів у нерухомість.

Закон гарантує покупцеві речові права на квартиру в будинку, зареєстрованому як МОН, що значно зменшує ризики як для покупця-інвестора, так і для банку в процесі видачі іпотечних кредитів, вважає перша заступниця голови правління банку "Глобус" Олена Дмітрієва.

"Практична реалізація закону “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому” може суттєво змінити ландшафт іпотеки в українських реаліях. Ми очікуємо, що частка іпотечних кредитів зростатиме, а наш банк, який вже багато років є лідером з розвитку іпотеки, всіляко сприятиме цьому”, – повідомила вона.

Як повідомлялося, з 10 жовтня 2022 року набув чинності закон “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна” (№2518-ІХ), які будуть збудовані в майбутньому від 15 серпня 2022 року. Відповідно до нього, майбутній об’єкт нерухомості може перебувати у цивільному обігу лише за державної реєстрації спеціального майнового права або обтяження на користь особи, яка сплатила частково ціну такого об’єкта, у Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Крім того, документ зобов’язує замовника будівництва визначити перелік майбутніх об’єктів нерухомості, які становитимуть гарантійну частку під час первинної держреєстрації.

ОСТАННЄ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

УЗА привітала переговори по відкриттю судноплавства в Чорному морі і застерегла від запровадження необдуманих механізмів

Україна та КНР розглядають можливість створення офіційного сервісного центру для ремонту китайської техніки

Schneider Electric та мережа ОККО обладнали ДБЖ понад 70% АЗК

УЗ тимчасово надала відправникам вантажів безкоштовний доступ до застосунку оформлення перевізних документів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА