Інтерфакс-Україна
11:59 20.09.2022

Науково-експертне управління ВР вважає, що деякі статті проєкту держбюджету-2023 допускають можливість управління держвидатками "в ручному режимі"

2 хв читати
Науково-експертне управління ВР вважає, що деякі статті проєкту держбюджету-2023 допускають можливість управління держвидатками "в ручному режимі"

Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради вважає, що деякі статті проєкту державного бюджету на 2023 рік допускають можливість управління державними видатками "в ручному режимі".

Зокрема, згідно з висновками, у Головному науково-експертному управлінні апарату Верховної Ради вважають неприйнятною багаторічну практику зупинення законом про державний бюджет норм чинних актів законодавства, та пропонують робити це окремими законами.

Також наголошується, що проєкт бюджету включає положення, які можуть призвести до порушення параметрів боргової безпеки країни та максимізації боргових ризиків у середньо- та довгостроковій перспективі, а деякі статті проєкту допускають можливість управління державними видатками "в ручному режимі", без відповідного економічного обґрунтування напрямів та обсягів розподілу бюджетних коштів.

У відомстві також вважають, що пропозиції залишити незмінним розмір мінімальної заробітної плати на рівні 6,7 тис. грн, а також призупинити на наступний рік дію індексації грошових доходів населення порушують вимоги Конституції щодо забезпечення права на достатній рівень життя для людини та сім'ї.

Крім того, у висновках Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради містяться інші зауваження щодо окремих статей проєкту держбюджету-2023.

Як повідомлялося, уряд України затвердив проєкт держбюджету на 2023 рік з доходами 1,279 трлн грн і видатками 2,573 трлн грн. Майже 50% всього держбюджету на 2023 рік буде спрямовано на сектор безпеки та оборони (1,136 трлн грн). Також документ передбачає 175,7 млрд грн на охорону здоров'я, 155 млрд грн - на освіту та 6,8 млрд грн - на підтримку ветеранів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Свириденко про Наталуху: На посаді голови ФДМ він зможе забезпечити стратегічний та ефективний підхід до управління держактивами

Шмигаль підтримує добудову блоків на Хмельницькій АЕС

Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК

ЄІБ надав Кредобанку портфельну гарантію на EUR6 млн для розширення кредитування ММСБ

"Доньки" МХП поручилися за можливий новий випуск його облігацій на суму до $1 млрд

Rozetka за 9 міс.-2025 заробила дві третини загального виторгу десятки лідерів онлайн-ритейлу – дослідження

РФ сьогодні атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури в Україні

Аналітичні центри пропонують поріг ПДВ для ФОПів у 6 млн грн замість ініційованого урядом 1 млн грн

Ситуація на правому березі Києва погіршилася до рівня лівого берега – CEO YASNO

Необхідно створити енергетичні батальйони для прифронту та забезпечити доплати ремонтним бригадам енергетиків – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА