Інтерфакс-Україна
11:36 13.09.2022

Олієпровід між Україною та Польщею стане першим подібним об'єктом у світі – заступник міністра агрополітики

2 хв читати
Олієпровід між Україною та Польщею стане першим подібним об'єктом у світі – заступник міністра агрополітики

Трубопровід завдовжки 600 км для транспортування української олії з Ягодина (Волинська обл.) до порту Гданська після запуску наступного року стане єдиним подібним інфраструктурним об'єктом у світі, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

"Війна змушує нас шукати альтернативні й нестандартні рішення щодо експорту української агропродукції. Труба для експорту олії буде затребувана і після війни, оскільки Україна є і залишиться світовим лідером з експорту олії. Це довгостроковий проєкт, який змінить ринок. Його планова потужність – до 2 млн тонн олії на рік", – уточнив заступник міністра в інтерв'ю виданню DW.

Він нагадав, що відповідний меморандум про намір збудувати олієпровід уклали 7 вересня Міністерство сільського господарства і розвитку села та Міністерство інфраструктури з боку Польщі з Мінагрополітики та Міністерством інфраструктури України.

Висоцький наголосив, що олієпровід буде затребуваний і в подальшому, оскільки українські аграрії з початком російського повномасштабного вторгнення вважають за краще вирощувати олійні культури через їхню більшу питому вартість порівняно із зерновими. Крім того, поки що незрозуміло, чи діятимуть надалі Стамбульські зернові домовленості, укладені в липні за посередництва ООН і Туреччини.

"Цього року можна посіяти мільйон гектарів ріпаку. Це площа, яка, незважаючи на окупацію частини країни, приблизно відповідатиме торішній. Ріпак уже посіяно на 70% площі, це свідчить про те, що фермери загалом сіють олійні культури", - наголосив Висоцький в інтерв'ю.

Як повідомлялося, Україна і Польща найближчим часом сформують робочу групу, яка представить технічні характеристики та умови будівництва трубопроводу для транспортування олії з України до порту Гданська і двох перевантажувальних терміналів.

Експорт олії з України в серпні зріс на 34% проти липня - до 397,5 тис. тонн, з яких 94% поставок припало на соняшникову олію (373,6 тис. тонн) та 6% на соєву олію (23,9 тис. тонн). Це відбулося завдяки початку роботи трьох українських морпортів у рамках Стамбульських зернових домовленостей.

У Стамбулі 22 липня за участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання двох документів щодо створення коридору для вивезення агропродукції з трьох українських портів "Чорноморськ", "Одеса" та "Південний".

Станом на 6 вересня ріпаку посіяно на 686 тис. га, повністю завершили сівбу цієї культури аграрії Волинської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської і Чернівецької областей.

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА