20:05 03.08.2022

S&P підтвердило рейтинг Києва на рівні "ССС+", незважаючи на зниження рейтингу України до "СС"

3 хв читати
S&P підтвердило рейтинг Києва на рівні "ССС+", незважаючи на зниження рейтингу України до "СС"

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Києва на рівні "ССС+", незважаючи на зниження рейтингу України до "СС", прогноз залишається негативним.

"Підтвердження, незважаючи на зниження суверенного рейтингу в іноземній валюті, відображає нашу думку про те, що Київ, як і раніше, здатний і готовий продовжувати виконувати свої зобов'язання з обслуговування боргу і в іноземній, і в національній валюті", - зазначило агентство в повідомленні.

Як повідомлялося, 29 липня 2022 року S&P Global Ratings знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній валюті із "ССС+" до "СС". Водночас було підтверджено рейтинг у національній валюті на рівні "B-" та оцінку трансфертної вартості та конвертованості (T&C) для України на рівні "CCC+".

Рейтинг "CCC+" означає, що емітент наразі вразливий і залежить від сприятливих ділових, фінансових та економічних умов виконання своїх фінансових зобов'язань.

У S&P відзначають можливість, що в умовах війни між Росією та Україною та подальшого різкого економічного спаду фінансові показники міста можуть різко погіршитися, що може ускладнити виконання взятих на себе зобов'язань у майбутньому.

Місто Київ має лише один випуск, номінований в іноземній валюті, в обігу зі строком погашення у грудні 2022 року. Зі спеціального дозволу Національного банку України Київ зробив ще один платіж за цими облігаціями 15 червня 2022 року на суму близько $30 млн. Від цієї емісії залишився один платіж у $30 млн зі строком погашення у грудні 2022 року.

Базовий сценарій рейтингового агентства передбачає виплату цього платежу, зважаючи на резерви готівки на середину липня (близько 13 млрд грн) та готовність керівництва виконувати свої боргові зобов'язання.

Щодо боргу в національній валюті, місто має кредитну лінію від Ощадбанку у розмірі 1,2 млрд грн зі строком погашення у 2023-2026 роках і три непогашені облігації у національній валюті на загальну суму 1,1 млрд грн із терміном погашення у 2024-2026 рр.

У повідомленні наголошується, що негативний прогноз рейтингу Києва відображає думку про те, що в найближчі 6-12 місяців місто Київ може зіткнутися з більшими труднощами у виплаті боргу, ніж передбачається наразі.

Рейтинг Києва може знизитися через невиконання ним своїх зобов'язань, наприклад, у разі посилення контролю за рухом капіталу. Також зниження можливе, якщо позиція Києва щодо ліквідності значно погіршиться або з'являться ознаки того, що місто може відмовитись від пріоритету обслуговування боргу на користь задоволення потреб у видатках.

Імовірність перегляду прогнозу на стабільний чи підвищення рейтингу Києва можлива, якщо підвищиться суверенний рейтинг держави та знизиться ризик того, що обмеження T&C завадять своєчасному обслуговуванню боргу Києва, йдеться у релізі.

S&P Global Ratings визнає високий ступінь невизначеності щодо масштабів, результату та наслідків військового конфлікту між Росією та Україною. Незалежно від тривалості бойових дій санкції та пов'язані з ними політичні ризики, ймовірно, збережуться протягом певного часу. Потенційні наслідки можуть включати зміщення товарних ринків, особливо нафти та газу, збої в ланцюгах постачань, інфляційний тиск, слабше зростання та волатильність ринку капіталу.

Наступна запланована публікація про Київ - 28 жовтня 2022 року.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" у рамках "Сталевої мрії" представив проєкт відновлення мікрорайону в Бахмуті

Війна знищила близько 30% потенціалу українського агросектору, 20% сільгоспземель - під окупацією - Мінагрополітики

Дефіцит електроенергії зберігається більшу частину доби понеділка - "Укренерго"

Гендиректор Федерації роботодавців: На кожному нашому підприємстві - близько 10% мобілізованих співробітників

Міністри фінансів G7 обіцяють домагатися дотримання стелі цін на нафту з РФ

"Укренерго" не застосовуватиме обмеження споживання е/е в неділю

ЄБРР з партнерами з України шукають найкращий шлях допомогти їй вижити наступної зими

Ціни промвиробників в Україні у квітні 2024 р. зросли на 3,3%

Сенс Банк планує обмежити Р2Р до 200 переказів на 1 млн грн/міс.

Уряд схвалив законопроєкт про механізми врегулювання боргової проблеми на ринку е/е

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА