Інтерфакс-Україна
20:22 06.07.2022

Світовий банк має намір допомогти агросектору та підготовці до зими в Україні

2 хв читати
Світовий банк має намір допомогти агросектору та підготовці до зими в Україні

Допомога агросектору України зі зберіганням та вивезенням урожаю та новою посівною, а також участь у підготовці країни до майбутнього складного через війну опалювального сезону - серед головних пріоритетів Світового банку, повідомив регіональний директор Світового банку (СБ) у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

"Два напрями, над якими ми працюватимемо, - це, по-перше, як допомогти аграріям… (по-друге) наближення зими. Це буде дуже важка зима для України, зокрема тому, що дуже багато пошкодженого житла", - сказав він журналістам на Конференції з відновлення України у Лугано.

Говорячи про агросектор, Банерджі зазначив, що йдеться про три підпроєкти. Перший - допомогти у зберіганні зерна в умовах завантаження вже наявних елеваторів, другий - розширити логістичні можливості для його вивезення, зокрема "Укрзалізницею", і третій - забезпечити аграріїв ліквідністю для майбутньої осінньої посівної.

Говорячи про підготовку до зими, регіональний директор зазначив, що банк готовий працювати з містами, щоб оцінити, що можна швидко зробити з точки зору ремонту житла та достатнього забезпечення енерго- та водопостачання, опалення.

"Це знову надзвичайний проєкт, над яким ми працюватимемо", - зазначив Банерджі, нагадавши про вже схвалений СБ проєкт із фінансування уряду для забезпечення ним виплат зарплат, пенсій та інших соціальних зобов'язань.

Він додав, що велике занепокоєння викликає стан медицини в умовах війни. "Тож це ще один напрям, який ми розглянемо", - сказав представник Світового банку.

Водночас він утримався від будь-яких оцінок можливої суми цих проєктів.

Як повідомлялося, за підсумками зустрічі з представниками Світового банку в Лугано, голова правління "Укрзалізниці" Олександр Камишін повідомив про попередню домовленість про виділення $200 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄК дозволить Україні продовжити експорт сталі в ЄС, незважаючи на запроваджені обмеження

Оксі Банк збільшить статутний капітал на 35 млн грн шляхом емісії акцій

Потенційний "навіс" попиту на валюту за обмеженими наразі операціями у 2026-2027 рр. сягає $47 млрд - НБУ

Дві третини респондентів вважають що репліки брендів не є контрафактом, 62% мають досвід їх купівлі – опитування

ЄБА пропонує змінити правила ремонту вантажних вагонів та закликає скасувати граничні строки їх служби

Бізнес закликає Мінекономіки та Агенцію ДПП відкрити зміст угод про партнерство в URIF

НКРЕКП рекомендує держустановам та їх електропостачальникам припиняти дію договорів у разі неможливості їх виконання

Потреба України у зовнішньому фінансуванні на 2027р становить $43 млрд — Мінфін

Понад 3200 одиниць енергообладнання надійшло в Україну з початку 2026р, очікується ще понад 2 тис. – Міненерго

IFC може надати EUR42 млн на будівництво вітропарку ОККО на 189 МВт на Волині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА