12:03 01.07.2022

Функціонування ринку сільгоспземель відкрило в Україні можливість інтенсивного розвитку агросектору - експерт KSE

2 хв читати

Відкриття ринку с/г землі 1 липня 2021 року дало змогу українським аграріям розвиватися не лише за рахунок розширення земельного банку, а й за рахунок підвищення продуктивності землеробства, оскільки право власності на землю мотивує аграріїв інвестувати у неї, вважає експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE) Роман Нейтер.

"Ніхто не встановлюватиме іригаційних систем із середньою вартістю $3 тис./га, якщо у нього через декілька років спливе термін оренди і де-факто відберуть землю разом з інфраструктурою. Якщо ж ця земля є приватною власністю, довгострокові інвестиції набувають сенсу. І це важливо для подальшого зростання агросектору", - пояснив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Нейтер зазначив, що до земельної реформи модель розвитку сільгоспкомпаній полягала у зростанні "вшир" шляхом постійного нарощування земельного банку, тоді як відкриття можливості володіти сільгоспділянками приведе до підвищення продуктивності землеробства, особливо з урахуванням нижчої врожайності в Україні порівняно з країнами Європи та Америки.

За даними експерта, у майбутньому через кліматичні чинники українським аграріям доведеться дедалі більше інвестувати в землю, для чого важлива можливість володіти нею.

"Навіть нині можна бачити, що в Одеській та Миколаївській областях частину насаджень втрачено через посуху. У нас поступово змінюється клімат - ми бачимо це у звітах метеорологів і прогнозах. Бачимо, що посушлива зона рухається на північ. Для того щоб продовжувати отримувати принаймні ті самі врожаї, як у попередні роки, щороку необхідно інвестувати в обробіток землі дедалі більше", - уточнив експерт.

Нейтер наголосив, що у відкритті ринку землі є елемент справедливості, оскільки завдяки цій події для всіх землевласників нарешті з'явилася можливість розпоряджатися своїм майном, якого вони були позбавлені вже 20 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

"Інтерпайп" пропонує скоригувати систему бронювання працівників у прифронтових регіонах

"Інтерпайп" намагається вирішити дефіцит кадрів за рахунок покращення соцпакету й навчання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА