Інтерфакс-Україна
13:37 21.06.2022

Ухвалення Радою законопроекту №7451 є першим кроком до перезапуску приватизації на якісно новому рівні – в.о. глави ФДМ

2 хв читати
Ухвалення Радою законопроекту №7451 є першим кроком до перезапуску приватизації на якісно новому рівні – в.о. глави ФДМ

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №7451 про приватизацію, що сприяє процесам релокації під час воєнного стану та економічного відновлення держави після завершення війни.

"Це перший крок до перезапуску приватизації на якісно новому рівні. Очікуємо на швидкий і позитивний розгляд законопроекту в другому читанні", – сказала в.о. глави Фонду держмайна (ФДМ) Ольга Батова у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Серед важливих змін, що їх пропонує законопроект, вона виділила оплату до укладення договору купівлі-продажу, що буде додатковою гарантією виконання зобов'язань покупцем, а також суттєве скорочення термінів підготовки об'єктів до аукціонів та їх проведення.

Крім того, документ дасть дозвіл на приватизацію державних підприємств з багаторічними арештами на майно з дотриманням прав кредиторів, а таких держпідприємств 115 із 245, які зараз перебувають у списку на приватизацію, зазначила Батова.

Вона додала, що у разі ухвалення закону аукціони великої приватизації (вартість активу понад 250 млн грн) відбуватимуться виключно на електронному майданчику.

За словами керівника ФДМ, документ також збереже для нових власників єдиних майнових комплексів усі дозволи та ліцензії, тоді як сьогодні всі дозвільні документи необхідно переоформлювати ще раз.

"Фонд держмайна разом із народними депутатами прагне спростити застарілі процедури, зробити приватизацію ще більш прозорою та зручною для підприємців. Ми оптимізуємо підготовку об'єктів до аукціонів та прискоримо проведення торгів. Нововведення також допоможуть краще захистити інтереси як держави, так і учасників приватизації", – наголосила Батова.

На її думку, ці зміни зроблять приватизацію ефективним інструментом повоєнного оновлення України, але навіть одразу після ухвалення документ сприятиме розвитку бізнесу на безпечних територіях, а також релокації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ підвищив порогове значення заборгованості для даних з кредитреєстру до 86,47 тис. грн

Держбанк організував з 5 банками консорціумний кредит на 21,5 млрд грн для підприємства ОПК під держгарантію

"Укрнафта" завершила ребрединг колишніх АЗК Shell

Ліцензування "Ростехнадзором" блоку ЗАЕС нікчемне і не несе правових наслідків – Міненерго

Світовий банк позичив Україні $196,3 млн під гарантії Японії за проєктом SURGE зміцнення фіскального управління

Громади затвердили 97% місцевих бюджетів на 2026 рік

Імпорт е/е в Україну збільшився удвічі завдяки падінню цін в країнах ЄС на різдвяні канікули – очільник "Укренерго"

НБУ оновив вимоги до внутрішнього аудиту на страховому, платіжному ринках та на ринку кредитних спілок

Perfect Group у 2025р ввела в експлуатацію понад 60 тис. кв. м житла

Аграрії в сезоні-2025 виконали прогноз по збору зернових культур на 94%, олійних – на 97,7%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА