13:11 09.06.2022

Зеленський привітав відкриття в Києві регіонального офісу Організації економічного співробітництва та розвитку – виступ на конференції ОЕСР

2 хв читати
Зеленський привітав відкриття в Києві регіонального офісу Організації економічного співробітництва та розвитку – виступ на конференції ОЕСР

Рішення відкрити в Києві регіональний офіс Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) є визнанням важливості України для глобального співробітництва та розвитку, вважає президент України Володимир Зеленський.

Виступаючи через відеозв'язок на конференції організації в четвер, він нагадав про майбутнє післявоєнне відновлення України на основі нового "плану Маршалла".

"Принципове рішення щодо відкриття регіонального офісу організації в Києві, нашій столиці, є важливим практичним кроком у цьому напрямі, а також визнанням важливості нашої країни, нашого регіону для глобальної співпраці та розвитку", - сказав він, висловивши сподівання на швидку зустріч із генеральним секретарем ОЕСР у Києві.

Він також назвав правильним рішення ОЕСР призупинити процес вступу Росії до організації. "Це має бути прикладом для інших міжнародних організацій, ми маємо продовжувати використовувати всі інструменти тиску на Росію і на рівні міжнародних організацій, і на рівні країн, щоб зупинити її агресивну політику. Світ має прибрати все, що заважає співпраці та розвитку, і російську агресію як першу та головну перешкоду, першу і ключову загрозу", - заявив Зеленський.

Він наголосив на загрозі екологічної катастрофи, пов'язаної з бойовими діями на Донбасі. "Бойові дії в такому регіоні і тим паче із застосуванням зброї, яку нині використовує Росія, - це загроза забруднення великої території, поширення забруднення на підземні водні шляхи та річки, а отже, і Чорне море. Ви лише уявіть рівень втрат, рівень втрат для Європи та світу", - сказав президент.

Можливе застосування Росією зброї масового ураження, сказав Зеленський, поставить під загрозу "джерела питної води в нашому регіоні" та призведе до загрози радіаційного чи хімічного забруднення у Чорному морі та частині Середземномор'я.

Зеленський закликав також виключити Росію з Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, наголосивши, що її дії щодо блокування українських портів загрожують голодом "від 400 мільйонів до 1 мільярда людей".

Він не погодився з характеристикою нинішньої ситуації як геополітичної кризи. "Про геополітику говорять лише тоді, коли не хочуть визнавати, що відмовляються від своїх цінностей. І я вдячний вам за те, що ви дотримуєтеся своїх принципів, за те, що ви готові обстоювати ці цінності, тому що на основі цих цінностей можливий сталий розвиток і стійкість прогресу", - заявив президент.

Організація економічного співробітництва та розвитку – міжнародна економічна організація розвинутих країн, що визнають принципи представницької демократії та вільної ринкової економіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Конференція з відновлення в Берліні запустила проєкти на EUR16 млрд

"Укрфінжитло" та Японія співпрацюватимуть для розвитку доступного житла в Україні

Німеччина допоможе Україні зберегти експорт агротоварів на рівні 7,2 млн тонн щомісяця - Мінсільгосп Німеччини

Скорочення графіка відключень е/е "Укренерго" пояснило відсутністю світла у багатьох споживачів через негоду

Україна виробляє military-tech у десять разів дешевше за найближчі аналоги з країн НАТО - CEO Roboneers

Notus Energy побудує ВЕС 300 МВт в Одеській області

Світовий банк виділяє $47 млн грантів Україні на Re-PoWER

Група СБ та уряд України планують програму Renew Ukraine для розвитку ВДЕ - профільний директор IFC на URC-24

Конкуренція серед претендентів на ринку праці знижується п'ятий місяць поспіль

Графіки відключень е/е в середу можуть застосовуватися на годину менше - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА