15:05 26.05.2022

Проведення місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС є неприйнятним для України до моменту деокупації майданчика станції та Енергодара - ДІЯРУ

2 хв читати
Проведення місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС є неприйнятним для України до моменту деокупації майданчика станції та Енергодара - ДІЯРУ

Пропозиція Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) щодо проведення місії на Запорізькій АЕС є неприйнятною для України до моменту деокупації промислового майданчика ЗАЕС та міста енергетиків Енергодара, повідомила Держінспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) на своєму сайті.

"Візит на Запорізьку АЕС Міжнародного агентства з атомної енергії пропонується відкласти до того часу, коли ця територія буде звільнена від російських загарбників… Вона (місія – ІФ) є абсолютно небезпечною за цих умов", - йдеться на сайті.

Як пояснили в ДІЯРУ, наразі на майданчику станції є російські військові, зброя, боєприпаси, військова техніка. Поруч з об'єктом точаться бойові дії, є свідчення щодо прольотів російських ракет безпосередньо над майданчиком АЕС.

"Ситуація в місті є вкрай небезпечною, є випадки збройних нападів російських військових на персонал АЕС і представників пожежного підрозділу міста", - зазначили в інспекції.

У ДІЯРУ висловили сподівання, що звільнення Запорізької області від російських окупантів відбудеться найближчим часом, після чого інспекція зможе повернутись до питання планування інспекції МАГАТЕ на цьому об'єкті.

"Наразі МАГАТЕ також отримує звіти щодо зміни інвентарної кількості та матеріально-балансові звіти щодо ядерного матеріалу, інформацію з планування інспекцій, невтручання та забезпечення роботи, засоби збереження/спостереження МАГАТЕ, включаючи систему віддаленого моніторингу", - поінформувала інспекція.

Як наголосили в ДІЯРУ, безперервність знань агентства про ядерний матеріал на АЕС забезпечено, тому Держатомрегулювання не вбачає нагальної потреби у візиті інспекторів з гарантій на окуповану Запорізьку АЕС.

"Однак разом з тим не можна виключати той факт, що можливість використання ядерного матеріалу представниками Росії не за призначенням може стати загрозою всьому світовому співтовариству", - припускають в органі атомного регулювання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Литва передасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ-3

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Україна призначила продаж готелю "Україна" на 18 вересня й ОГХК на 9 жовтня

"Нафтогаз України" вирішив капіталізувати $12,7 млн і EUR94,6 млн відкладених відсотків за євробондами

"ArcelorMittal Кривий Ріг" закликає Кабмін не допустити введення уніфікованого тарифу на розподіл е/е

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Погашення боргу за "5-7-9%" з урахуванням поточної динаміки буде викликом - НБУ

Програма "5-7-9%" усе ще потребує звуження - НБУ

Кияни можуть реструктуризувати борги за комунальні послуги і не платити пеню - "Київтеплоенерго"

Споживання е/е в понеділок через спеку прогнозується на максимальному рівні - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА