14:33 19.05.2022

ДТЕК тестово поставив до Польщі 50 тис. тонн вугілля - топменеджер

2 хв читати
ДТЕК тестово поставив до Польщі 50 тис. тонн вугілля - топменеджер

Енергохолдинг "ДТЕК" після перших тестових постачань вугілля до Польщі обсягом 50 тис. тонн розглядає можливість забезпечити регулярний експорт енергоресурсів із урахуванням проблем логістики в умовах війни, повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

"Ми зробили перші тестові відвантаження вугілля до Польщі. Це невеликий обсяг - 50 тис. тонн. На жаль, дуже великі складнощі з логістики, тому що залізнична інфраструктура і в Україні, і в Польщі не розрахована на такий обсяг переміщення товарів. Як і порти в Польщі - Гданськ та Гдиня, тому тестові постачання є, але більших обсягів, як це можна було б робити через море, порт "Південний", наприклад, немає", - сказав Сахарук у коментарі "Енергореформі".

Водночас він запевнив, що компанія розглядає можливості та продовжує опрацьовувати шляхи постачання вугілля до Польщі.

"Вугілля з інших джерел є критичним для Польщі для заміщення обсягів постачань із Росії, які були заборонені. Було б дуже добре, якби Україна підставила плече Польщі, яка дуже допомагає нам, і допомогла полякам пережити відмову від російського вугілля", - пояснив виконавчий директор ДТЕК.

За його розрахунками, за часів сезонного профіциту вугілля енергохолдинг міг би відвантажувати до Польщі приблизно 100-150 тис. тонн на місяць - той обсяг, який залишається після забезпечення своїх ТЕС та інших споживачів.

"Це не забезпечить повної диверсифікації постачань, але це буде наш внесок у те, що наші друзі поляки отримають допомогу. Воно підходить за якісними характеристиками. Його просто потрібно навчитися швидко та без збоїв доставляти до Польщі", - наголосив топменеджер ДТЕК.

При цьому він звернув увагу, що постачання вугілля з України залізницею - це більш швидка й економічна альтернатива для поляків порівняно з морськими постачаннями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА