17:54 27.04.2022

ЄС призупиняє дію ввізного мита для України

2 хв читати
ЄС призупиняє дію ввізного мита для України

Єврокомісія (ЄК) запропонувала призупинити на один рік стягнення ввізного мита на весь український експорт до Євросоюзу, повідомляється у середу в комюніке ЄК.

"Я обговорювала з президентом Зеленським способи підтримки економіки, крім макрофінансової допомоги та грантів, які ми надаємо. Ми обидва згодні з критичним значенням швидкого та широкого призупинення імпортних мит для підйому економіки України", - наведено у повідомленні слова глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

За її словами, призупинення дії мит "значно полегшить експорт українських промислових та сільськогосподарських товарів до ЄС". Вона пообіцяла продовження економічної допомоги Києву.

Пропозиція ЄК також передбачає призупинення на один рік усіх антидемпінгових та захисних заходів ЄС, які діють щодо українського експорту сталі. Цей крок, пояснюють у Брюсселі, покликаний допомогти збільшити експорт України до ЄС, що полегшить скрутне становище українських виробників та експортерів у нинішній ситуації в країні.

"ЄС ніколи раніше не вживав таких заходів щодо лібералізації торгівлі, які є безпрецедентними за своїми масштабами: надання Україні доступу до ринку ЄС із нульовими тарифами, нульовими квотами", - заявив виконавчий заступник глави ЄК Валдіс Домбровскіс.

У Єврокомісії вказують на те, що за складних умов обстановки в Україні Євросоюз хоче зробити все можливе, щоб допомогти цій країні "зберегти свої торгові позиції з рештою світу та ще більше поглибити свої торгові відносини з ЄС".

У Брюсселі також повідомляють, що ЄС вживає заходів щодо полегшення наземних перевезень товарів, щоб допомогти вивозити українську продукцію за межі країни. Так, Єврокомісія вже розпочала лібералізацію умов для українських водіїв вантажівок, що перевозять товари між Україною та ЄС, а також дії щодо полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

USDA підвищило прогноз експорту пшениці з України на 0,5 млн тонн і кукурудзи на 1 млн тонн

Угорські перевізники 11 грудня розпочнуть протест на кордоні біля ПП "Захонь-Чоп"

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на передачу е/е в розмірі 528,57 грн/МВт-год

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на диспетчеризацію е/е в розмірі 104,57 грн/МВт-год

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на передачу е/е в розмірі 528,57 грн/МВт-год

В енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії, необхідно зменшити споживання - Міненерго

Санкціям проти "Росатому" більше ніщо не перешкоджає, оскільки Україна позбавила його монополії на ринку палива - голова "Енергоатому"

Україна за 11 міс. скоротила валютну виручку від експорту чорних металів на 44,2%

Світові ціни на продовольство в листопаді знизилися на 10,7%

У Китаї продається майже 65% усіх автомобілів на нових джерелах енергії у світі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА