20:18 13.04.2022

62,5 млрд грн відсотків, що накопичилися за кредитом ФГВФО, будуть виплачені за рахунок стягнень із пов'язаних зі збанкрутілими банками осіб

2 хв читати
62,5 млрд грн відсотків, що накопичилися за кредитом ФГВФО, будуть виплачені за рахунок стягнень із пов'язаних зі збанкрутілими банками осіб

Реструктуризація боргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) перед Мінфіном, ухвалена законом України №2180-ІХ передбачає, що проценти, що накопичилися за кредитом, на суму 62,5 млрд грн будуть виплачені за рахунок стягнень з пов'язаних з банками осіб, чиї дії спричинили банкрутство фінустанов у 2014-2017 роках, пояснила фінансовий директор  Фонду Олена Нужненко.

"Сума відсотків, які мають бути нараховані за кредитом фонду 2031 року, а саме 62,5 млрд грн повертатиметься, насамперед, за рахунок коштів стягнутих із пов'язаних з банками осіб чиї дії призвели до їхнього банкрутства у 2014-2017 роках", – пояснила вона агенції Інтерфакс-Україна.

Вона зазначила, що за умовами реструктуризації залишок за основною сумою боргу (тіло кредиту), який становить 45,7 млрд грн, і надалі погашатиметься за рахунок коштів Фонду.

"Це здійснюватиметься поступово, у міру накопичення коштів у розмірах, що перевищують потребу для подолання майбутніх кризових явищ", – зазначила Нужненко.

За її словами, загалом залишок заборгованості перед державою до 2031 року, який і буде реструктуризований, становить понад 108 млрд грн.

Вона нагадала, що у 2014-2017 роках Фонд для здійснення одночасних масштабних виплат вкладникам платоспроможних банків був змушений взяти в борг у Національного банку України та Міністерства фінансів загалом понад 80 млрд грн під ринкові 10 14% річних. Відтоді Фонд повернув НБУ та Мінфіну 47,3 млрд грн, зокрема 13,4 млрд грн розрахованих відсотків.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна розпочинає експорт е/е до синхронної зони Європи – голова "Укренерго"

Мінінфраструктури підвищило тарифи на вантажні перевезення на 70%

Відновлено роботу 227 із 320 українських ТРЦ - УРТЦ

Країни ЄС можуть зберігати газ в Україні для досягнення встановленого Європейською радою рівня заповнення ПСГ на 80% – глава Міненерго

Лідери G7 домовилися про ліміт цін на імпортовану російську нафту, - ЗМІ

PayPal продовжив для українців термін переказів без комісії до кінця вересня

Українські девелопери очікують відновлення попиту на житло восени та зростання цін на 10-15% до кінця року

Запаси у ПСГ Європи перевалили за 55%, заявка "Газпрому" на транзит Україною - 42,1 млн куб. м

Внутрішні ціни на зернові в Україні досягли мінімальних показників за місяць - "Украгроконсалт"

Airbus створить дослідницький центр у китайському місті Сучжоу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА