15:30 05.01.2022

Державні "Миколаїв-" та "Хмельницькобленерго" продають "Енергоатому" енергозбути за 105,2 млн грн та 69,8 млн грн, міноритарії проти

2 хв читати
Державні "Миколаїв-" та "Хмельницькобленерго" продають "Енергоатому" енергозбути за 105,2 млн грн та 69,8 млн грн, міноритарії проти

Позачергові збори акціонерів державних операторів систем розподілу (ОСР) в особі АТ "Миколаївобленерго" та АТ "Хмельницькобленерго" 29 грудня минулого року ухвалили рішення про продаж держпідприємству "НАЕК "Енергоатом" 100-відсоткових часток у своїх електропостачальних компаніях.

Як повідомили обидва оператори в системі розкриття інформації SMIDA, компанії уклали з "Енергоатомом" відповідні договори купівлі-продажу часток у розмірі 100% у статутних капіталах своїх ТОВ "Миколаївська електропостачальна компанія" і ТОВ "Хмельницькенергозбут" відповідно - 6 грудня і 10 листопада 2021 року.

Таке рішення компанії ухвалили на виконання ч. 2 ст. 47 закону "Про ринок електричної енергії", згідно з яким оператору системи розподілу забороняється мати у власності або в управлінні частки у статутному капіталі суб'єкта господарювання, який здійснює діяльність із виробництва та/або передання та/або постачання електричної енергії.

Згідно з попереднім рішенням наглядової ради "Миколаївобленерго" від 24 березня 2021 року, було затверджено ринкову (справедливу) вартість частки товариства розміром 100% у статутному капіталі ТОВ "Миколаївська електропостачальна компанія", визначену ТОВ "КГ "Аналітик-Капітал", на суму 105,166 млн грн.

Відповідно, ринкову вартість частки "Хмельницькобленерго" у статутному капіталі ТОВ "Хмельницькенергозбут", визначену суб'єктом оціночної діяльності, було затверджено рішенням зборів акціонерів товариства від 29 грудня у розмірі 69,787 млн грн.

У свою чергу недержавні міноритарні акціонери "Миколаївобленерго" та "Хмельницькобленерго" проголосували на зборах акціонерів 29 грудня проти продажу "Енергоатому" електропостачальних компаній, що належать своїм ОСР.

Під час зборів акціонерів "Миколаївобленерго" проголосували "проти" 43 млн 742,784 тис. акцій, або 28,25% загальної кількості зареєстрованих для участі акцій у розмірі 154 млн 790,790 тис. штук.

Відповідно, на зборах акціонерів "Хмельницькобленерго" "проти" аналогічного рішення виступили 20,17% голосів акціонерів за 72,18% "за" від загальної кількості зареєстрованих для участі 97,68% акцій товариства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Норвегії на Саміті миру оголосив про виділення допомоги на ремонт енергетичної інфраструктури України

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА