18:42 22.12.2021

ДП "Антонов" сподівається на новий виток розвитку програми регіональних літаків Ан-148

3 хв читати
ДП "Антонов" сподівається на новий виток розвитку програми регіональних літаків Ан-148

Переведення в Україну літаків Ан-148-100, що раніше експлуатувалися в інших авіакомпаніях, має позитивний ефект для держпідприємства "Антонов", вважає директор з програми літака Ан-148 і його модифікацій Віктор Казуров.

"Для ДП "Антонов" це новий виток розвитку програми регіональних пасажирських літаків, який позитивно позначиться і на їх виробництві", – сказав він агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи нещодавню заяву директора Воронезької лізингової компанії "Ільюшин Фінанс Ко" Сергія Туркіна про намір у рамках стратегії ремаркетингу цивільних літаків продати п'ять Ан-148, що залишилися у неї, можливо, українським експлуатантам.

На думку Казурова, використання Ан-148-100 українськими авіакомпаніями дасть змогу громадянам України подорожувати навіть із невеликих регіональних аеропортів з рівнем комфорту і швидкістю магістральних лайнерів, а самі літаки літатимуть, а не простоюватимуть.

Директор програми Ан-148 позитивно оцінив появу наприкінці жовтня цього року в Україні нової авіакомпанії Air Ocean Airlines, у парку якої використовуються Ан-148. "Ця авіакомпанія з'явилася в потрібний час і в потрібному місці. Вона освоює нішу регіональних перевезень, що активно зростає", - зазначив він.

Казуров нагадав, що Air Ocean Airlines 23 жовтня пройшла державну сертифікацію, 30 жовтня здійснила перший рейс за маршрутом Київ – (Жуляни) – Миколаїв-Київ. Потім у листопаді компанія відкрила рейси з Києва до Запоріжжя, Львова, Чернівців, а в грудні з'єднала Львів і Харків.

"Ми вітаємо прихід цієї компанії на ринок України, який сприяє розвитку регіонів, створенню нових робочих місць, просуванню літаків Ан-148. До нового року Air Ocean Airlines планує налагодження повітряного сполучення між Львовом і Запоріжжям, а також Києвом і Харковом. "Антонов" надає всебічну підтримку експлуатанту та вирішує питання, що виникають, у максимально стислі терміни", – наголосив експерт.

Казуров уточнив, що в планах Air Ocean Airlines у першому півріччі 2022 року отримати ще три-чотири літаки, а в майбутньому довести флот до 10 літаків типу Ан-148/158.

За його словами, також в Air Ocean Airlines розглядають можливість отримання нових літаків Ан-148/158 київської збірки, які наразі розміщуються в 10-му складальному цеху після їх добудови. "В авіакомпанії сподіваються, що успішна експлуатація вітчизняних авіалайнерів надасть друге дихання проекту регіонального реактивного літака й дасть змогу налагодити його серійне виробництво", – зазначив директор з програми Ан-148 і його модифікацій ДП "Антонов".

Казуров повідомив, що у світі експлуатуються 38 літаків типу Ан-148-100. З них в Україні розташовані три літаки: два – в Air Ocean Airlines, один – в авіакомпанії ДАП "Україна". Станом на 1 грудня цього року весь парк літаків виконав понад 102 тис. польотів, налітавши більше ніж 185 тис. годин і перевізши понад 7 млн пасажирів.

Перший політ пасажирського літака Ан-148 відбувся 17 грудня 2004 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА