19:38 15.11.2021

Відновлення економічних настроїв в Україні у IV кв.-2021 різко загальмувалося

2 хв читати
Відновлення економічних настроїв в Україні у IV кв.-2021 різко загальмувалося

Індикатор економічних настроїв (ІЕН) в Україні, що розраховується Державною службою статистики, у четвертому кварталі 2021 року підвищився до 98,7% з 98,5% у третьому кварталі, з 96,9% - у другому та з 90,2% у першому кварталі поточного року.

Як повідомив Держстат, індикатор ділової впевненості в роздрібній торгівлі – єдиний із п'яти, що знаходиться в сфері позитивних значень,– погіршився з 6,8% до 4,3% у третьому кварталі.

Водночас значення інших індикаторів ділової впевненості покращилися, хоч і незначно: у будівництві до -22,4% з -23,6%, у сфері послуг – до -10,8% з -12,8%, у переробній промисловості - до -6,4% з -7,5%.

Значення індикатора споживчої впевненості зросло до -21,1% з -21,2% у третьому кварталі.

Як повідомлялося, розрахунок показника ІЕН вперше було розпочато у першому кварталі 2017-го. Рекордно високого рівня в 110,9% ІЕН досяг у четвертому кварталі 2019 року, проте з початку коронакризи у світі знизився спочатку до 108,4%, а потім впав до рекордно низького рівня в 73,3%.

Відомство зазначало, що індикатор розрахований згідно з Методикою розрахунку індикаторів ділових очікувань відповідно до вимог розширеного Спеціального стандарту розповсюдження даних Міжнародного валютного фонду, оновленого Держстатом у грудні 2017 року.

Індикатори ділової впевненості, залежно від сектора, оцінюються на основі опитувань про поточний рівень замовлень та запасів готової продукції, змін обсягів продаж за останні три місяці, прогнозу зміни обсягів виробництва/продаж та кількості працівників у наступні три місяці.

Найбільшим у визначенні ІЕН є внесок індикатора ділової впевненості у промисловості – 40%, за яким слідує сфера послуг – 30%, будівництво з роздрібною торгівлею – по 5%. Вага споживчих настроїв складає 20%.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА