19:38 30.09.2021

Меморандум про врегулювання проблем у сфері теплопостачання враховує лише частину вимог теплопостачальників - профільна асоціація

3 хв читати

Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022 рр., підписаний у четвер під час Конгресу місцевих та регіональних влад при президенті України, не враховує повного списку вимог теплопостачальників, заявила асоціація "Укртеплокомуненерго".

Як повідомлялося, меморандум підписано між урядом, НАК "Нафтогаз України", Офісом президента, Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад конгресу.

"Частину пропозицій у сфері теплопостачання враховано в меморандумі, проте залишилися такі дискримінаційні для ТКЕ вимоги газопостачальника, як укладення з банківськими установами договорів на добровільне безакцептне списання коштів з рахунків та безумовне надання банківської гарантії на весь обсяг грошових зобов'язань", - заявив віце-президент "Укртеплокомуненерго" Сергій Дунайло, слова якого наведено в прес-релізі.

Водночас меморандум зафіксував тарифи на тепло в новому опалювальному сезоні на рівні минулорічних, а держава, зі свого боку, зобов'язалася спрямувати до місцевих бюджетів додаткові кошти для фінансової підтримки підприємств теплопостачання.

Крім того, у документі зафіксовано ціни газу на виробництво теплової енергії для постачання тепла і гарячої води різним категоріям споживачів. Зокрема, для категорії "населення" - 7 420 грн/тис. куб. м (без вартості транспортування газу і розподілу), для бюджетних організацій - 13 659,63 грн/тис. куб. м (без ПДВ і вартості транспортування і розподілу).

Згідно з умовами меморандуму, "Нафтогаз України" зобов'язаний забезпечити до початку опалювального сезону синхронізацію умов розрахунків за газ виробниками теплової енергії з умовами розрахунків споживачів тепла. Відповідно, теплопостачальникам має бути надано можливість відстрочення платежів за спожитий газ до 45 днів.

"Ще одне важливе положення меморандуму: до 15 жовтня 2021 року має бути розблоковано рахунки підприємств теплопостачання, які заарештовані через заборгованість за газ і його розподіл. На сьогодні таких підприємств в Україні - 59", - констатують в асоціації.

Як повідомлялося, асоціація "Укртеплокомуненерго", Асоціація міст України та Профспілка працівників житлово-комунального господарства звернулися до президента Володимира Зеленського та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з вимогою терміново вжити заходів щодо розв’язання кризи у сфері теплопостачання, попередивши при цьому перших осіб держави, що в іншому разі підприємства ТКЕ ініціюватимуть всеукраїнські акції протесту.

Відповідне відкрите звернення до керівників органів влади було ухвалено під час всеукраїнської наради підприємств ТКЕ 15 вересня.

У своєму зверненні три великі профільні об'єднання в країні зажадали, зокрема, забезпечити реалізацію закону №1639 від 14 липня 2021 року про реструктуризацію боргів на ринку газу, зняти арешти з поточних рахунків теплопостачальних підприємств, а також доручити операторам газорозподільних мереж відновити постачання газу підприємствам теплокомуненерго до початку опалювального сезону.

Крім того, звернення містило низку вимог, адресованих через керівників органів влади безпосередньо Кабінету Міністрів. Зокрема, зазначалося, що Кабмін має зобов'язати ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" виключити з договорів на постачання газу з підприємствами ТКЕ умови попередньої оплати і нарахування штрафних санкцій на загальний обсяг спожитого газу, а також договірного списування коштів з рахунків теплопостачальних підприємств і надання банківських гарантій.

ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" пропонує виробникам тепла трирічні угоди на постачання газу за ринковою ціною з її індексацією один раз на рік (з урахуванням змін котирувань на європейському хабі NCG і курсу валют). Ціна на перший рік становить 7,42 грн/куб. м (із ПДВ, але без урахування тарифу оператора газотранспортної системи).

У рамках контракту довгострокова ринкова ціна поширюється лише на обсяг природного газу для виробництва тепла й гарячої води для потреб населення, який відповідає історичному обсягу споживання ТКЕ за аналогічний період.

Станом на 23 вересня "Нафтогаз Трейдинг" отримав заявки і пакети документів для підписання трирічних угод на постачання газу від 68,6% виробників тепла, які отримували паливо від "Нафтогазу" попереднього опалювального сезону.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Миколаїв на конкурсі обере членів наглядової ради КП "Миколаївводоканал"

Уряд підтверджує плани скоротити кількість держкомпаній із понад 3 тис. до близько 100 - Свириденко

П'ята частина магазинів в Україні представлені в категорії косметики та drogerie

"Укрнафта" і ЄБРР підписали кредитну угоду на EUR80 млн

ОГТСУ і польська Gaz-System запровадили гарантовану потужність на вхід в Україну в добовому обсязі 5,15 млн куб. м

Голова ЄК домовилася про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР

Апеляційний суд відмовив прокуратурі в арешті рахунків найбільшого ТРК Кривого Рогу

ЄІБ виділив понад EUR60 млн на відновлення доріг та оновлення міського транспорту в Україні

Шмигаль про необхідність 20 тис. грн зарплати для бронювання: Це справді принцип "воюй або працюй"

Корпорація "Біосфера" планує будівництво виробництва сміттєвих пакетів в Узбекистані

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА