Інтерфакс-Україна
16:34 19.07.2021

"Укрпас" упроваджує омніканальну систему продажу квитків

3 хв читати
"Укрпас" упроваджує омніканальну систему продажу квитків

Компанія "Укрпас" упроваджує омніканальну систему продажу квитків, повідомив її директор Максим Скляренко в ексклюзивному інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ми робитимемо(з квитками - ІФ) те, що в Україні ще ніхто не робив: бронювання відбувається онлайн, а продаж - офлайн. Це вже звична практика для українців, коли ви щось замовляєте на тій самій "Розетці", а оплачуєте під час отримання. Тобто квиток можна буде викупити в касі або терміналі перед відправленням", - пояснив він.

Скляренко розповів, що зону прийому транспорту на Центральному вокзалі Києва розширено: замість 12 платформ зробили 30. За його оцінкою, виходячи з наявного стану ринку перевезень, із Центрального автовокзалу виконуватимуть майже 200 рейсів за день.

Уся зона посадки буде з обмеженим доступом на вхід/вихід, що дасть змогу забезпечити облік квитків та підвищити безпеку пасажирів. Буде встановлено турнікети при виході на платформи, потрапити до автобусу без квитка буде неможливо. За одним квитком можна буде пройти пасажирові й супроводжуючому.

Як повідомив Скляренко, після налагодження на Центральному автовокзалі омніканальна система продажу плюс турнікети будуть впроваджені на всіх столичних автостанціях.

Водночас, зазначив він, в "Укрпасу" є амбіції: розширювати бізнес і на інші області країни. "Уже є автостанції, які у нас просять IT-рішення - з продажу квитків, диспетчеризації", - повідомив Скляренко.

За його словами, наразі опрацьовують варіанти співпраці.

"Найбільш оптимальною є модель франшизи, але не виключено, що входитимемо як партнери - або в оренду, або у власність, якщо будуть продавати. Упевнений, тема автовокзалів буде цікава завжди, це як хліб. Людям потрібно їздити", - констатував директор компанії.

За оцінками експерта, в столиці до третини квитків продають онлайн, у регіонах ця частка набагато нижча - 5-10%. "Наразі це (продаж квитків) традиційно офлайновий бізнес, та ще за готівку. Але наша модель цікава всім категоріям споживачів - і пасажирам, і перевізникам. Думаю, вже наступної весни запропонована нами бізнес-модель поширюватиметься регіонами – щойно у нас будуть конкретні метрики з пілотного проекту, які ми зможемо показати", - повідомив Скляренко.

Як повідомлялося, Фонд держмайна України навесні 2020 року продав на аукціоні державний пакет у розмірі 99,9% статутного капіталу АТ "Київпассервіс". Стартова ціна лота становила 195,9 млн грн. Переможцем торгів стало ТОВ "Бастіон-груп" із пропозицією 230,89 млн грн.

"Київпассервіс" охоплює Центральний автовокзал, автостанції "Поділ", "Дарниця", "Полісся", "Південна", "Дачна" у Києві, а також 18 автостанцій у Київській області.

Умовою приватизації "Київпассервісу" є збереження інвестором діяльності автовокзалів у Києві щонайменше на п'ять років, у Київській області – щонайменше на 15 років.

За словами Скляренка, для ефективного управління пакетом нерухомості створено компанію "Укрпас", яка опікується автостанційним бізнесом і продажем квитків, тобто послугами для пасажирів і перевізників. Орендою приміщень та обслуговуванням майнових комплексів займається "Київпассервіс".

АТ "Київпассервіс" у 2020 році отримало 17,536 млн грн чистого збитку проти 59 тис. грн чистого прибутку в 2019 році. Активи компанії станом на 31 грудня 2020 року збільшилися на 3,2% - до 251,569 млн грн (243,788 млн грн за підсумками 2019-го). Власний капітал компанії за підсумками року становив 195,963 млн грн, загальна дебіторська заборгованість за рік скоротилася майже вдвічі - до 4,563 млн грн.

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА