11:44 22.01.2021

Офіс Націнвестради при президенті пропонує створити Держфонд фондів і Націнвестфонд з частками великих держпідприємств для ІPO

2 хв читати
Офіс Націнвестради при президенті пропонує створити Держфонд фондів і Націнвестфонд з частками великих держпідприємств для ІPO

Офіс Національної ради при президенті України пропонує створити Державний фонд фондів і Національний інвестиційний фонд (НІФ) з частками великих державних підприємств для проведення ІPO, повідомила керівник Офісу Ольга Магалецька.

"Серед ініціатив, які пропонується розглянути для Національної економічної стратегії України, - створення Національного інвестиційного фонду для трансформації державних підприємств, пакети акцій яких будуть в його управлінні, в ефективні та прибуткові компанії, а також Державного фонду фондів. Він активізує розвиток індустрії інвестиційних фондів", - сказала вона, представляючи напрацювання Офісу для Національної стратегії до 2030 року.

Очікуваний ефект від запуску Держфонду фондів перевищує 1% ВВП, додала Магалецька.

За її словами, Держфонд фондів інвестує в інші фонди замість безпосереднього інвестування в акції та облігації компаній. Механізм роботи - фінансування інвестиційних фондів, які вже отримали інвестиції від обмеженого переліку першокласних іноземних інвесторів, як ЄБРР і IFC.

При цьому первинним капіталом Держфонду фондів виступить державний бюджет України (10-20%) і міжнародні фінансові організації (80-90%).

Раніше уряд країни розглядав можливість створення "фонду фондів" для підтримки українських стартапів на умовах державно-приватного партнерства. Однак замість цього в 2019 році Мінфін запустив Український фонд стартапів.

Що стосується НІФу, то в його управління пропонується на першому етапі передати акції 10-15 великих держпідприємств, надалі цю кількість може бути збільшено, пояснила Магалецька.

За її словами, основне завдання такого інвестфонду - підвищення ефективності держпідприємств через корпоратизацію управління. Зокрема, НІФ зможе призначити своїх представників до наглядових рад компаній.

"Завдання вищого рівня - підготовка підприємства до первинного розміщення його акцій на біржі", - наголосила Магалецька.

Раніше голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв пропонував створити Національний інвестиційний фонд, до якого увійдуть міноритарні пакети близько 20-30 стратегічних підприємств. IPO цього фонду підвищить інвестиційну привабливість України, забезпечить передумови для успішного виходу на IPO цих компаній.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фінкомітет підтримав законопроєкт про підвищення податків до 2-го читання

Кабмін схвалив залучення EUR62 млн від ЄІБ на соцінфраструктуру, енергетику та теплопостачання в громадах

Дефіцит водіїв у транспортно-логістичній сфері через мобілізацію досяг 25%

Проєкт SOERA підтримає ЕКУ у впровадженні світових практик корпоративного управління та цифровізації

Більше половини опитаних компаній не зможуть компенсувати підвищення військового збору співробітникам - ЄБА

Витрати американців на Гелловін цього року знизяться до $11,6 млрд

МВФ ухвалить остаточне рішення про 5-й перегляд EFF для України до 21 жовтня

Зниження порогу акредитації будинків в "єОселі" може посилити первинний ринок житла - думка

Власний автопарк із 3 тис. автомобілів допоміг ГК "Епіцентр К" вижити в перший рік війни - співвласник

Разові $50 млрд від доходів на заморожені кошти РФ варто розтягнути на кілька років - міністр фінансів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА