19:27 16.12.2020

План доходів держбюджету-2021 виглядає завищеним

2 хв читати
План доходів держбюджету-2021 виглядає завищеним

План з доходів у державному бюджеті на 2021 рік виглядає завищеним, проблеми можуть виникнути через недовиконання надходжень від митниці за рахунок податку на додану вартість (ПДВ) з імпортованих товарів, а також за рахунок низки інших податків, повідомила Київська школа економіки (КШЕ).

"Доходи бюджету планують збільшити на 7,7% порівняно з поточним планом на 2020 рік. Зокрема, доходи загального фонду, за рахунок фінансування захищених видатків - на 11,7%. А надходження від митниці і податкової - одразу на 19,6 і 20% відповідно. Такий план доходів виглядає завищеним", - наголошує КШЕ в релізі в середу.

Як зазначили експерти КШЕ, план з надходжень "імпортного" ПДВ збільшений на 9,4%, хоча в поточному році станом на кінець жовтня плановий показник залишався недовиконаним на 14%.

"Проблеми можливі і з надходженнями від інших податків. Наприклад, план надходжень від ПДВ (з урахуванням бюджетного відшкодування) збільшено на 75% (!). Порівняно з бюджетом 2020 року, рентна плата - на 26%, хоча плани 2020 за ними поки не виконуються", - зазначає КШЕ.

Також КШЕ називає ризиковими очікування з надходжень від НБУ.

"За розрахунками регулятора, в наступному році він повинен перерахувати в бюджет 22,6 млрд грн свого прибутку, а Мінфін заклав у бюджет цифру в 33 млрд грн", - зазначає КШЕ.

Відповідно до прийнятої версії закону про держбюджет на наступний рік, уряд зможе надавати державні гарантії на рекордну суму - до 88,7 млрд грн (8% загального фонду держбюджету).

"Згідно з Бюджетним кодексом, обсяг державних гарантій не повинен перевищувати 3% планових доходів загального фонду державного бюджету. Однак, у 2021 цю норму планується підвищити. Вочевидь, уряд буде використовувати гарантії для фінансування тих витрат, на які не вистачає ні доходів, ні позик", - наголошується в релізі.

При цьому найбільше фінансування 2021 розподілено на Мінсоцполітики - 311 млрд грн, Мінфін - 193 млрд грн (головним чином на обслуговування держборгу), Міністерство охорони здоров'я - 159 млрд грн, Міноборони - 118 млрд грн і Міносвіти (субвенції регіонам) - 104 млрд грн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна готова швидко налагодити транзит азербайджанського газу в Європу і поставити вугілля Молдовській ДРЕС за е\е - Зеленський

ПриватБанк попередив про паузу в роботі Приват24 вночі 26 січня

Зеленський і Санду заявили, що можуть забезпечити енергетичні потреби жителів Придністров'я

Уряд розглядає можливість продажу частки "Укрнафти"

"Укрнафта" планує побудувати до 370 МВт генерувальних потужностей на власному газі

Україна у 2025 р. планує відновити 3 ГВт зруйнованої генерації на додаток до торішніх 4 ГВт - Шмигаль

Енергосистема залишається цілісною та працює стабільно - Шмигаль

ДТЕК готовий допомогти Молдові в забезпеченні енергетичної стабільності – СЕО

Україна презентує стратегію розвитку галузі критичних матеріалів на URC-2025 у Римі в липні - Мінекономіки

Ціни на свинину стабілізувалися, демпінг навряд чи пожвавить попит

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА