07:56 06.08.2020

ОГХК не продає титановмісні руди "Кримському Титану"

3 хв читати
ОГХК не продає титановмісні руди "Кримському Титану"

ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) і Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.), не продає продукцію "Кримському титану".

Інформація про те, що ОГХК продає концентрат ільменіту з Іршанського ГЗК, філії АТ "ОГХК", підприємству "Кримський Титан" (Армянськ, Крим, територія, тимчасово окупована Російською Федерацією), яка була поширена в засобах масової інформації, не відповідає дійсності, - повідомляється в прес-релізі компанії з посиланням на т.в.о. голови правління ОГХК Пітера Девіса.

"Як я вже повідомляв раніше, концентрат ільменіту з Іршанського ГЗК, про який йдеться в фейкових новинах, був реалізований німецькому контрагенту. Контрагент виконав усі зобов'язання перед ОГХК у повному обсязі. Реалізація даної продукції принесла на 10 млн грн більше в порівнянні з договорами, підписаними попереднім керівництвом. До того, в порівнянні з попередньо укладеними старим менеджментом контрактами, відстрочка оплати скорочена з 120 до 15 днів. Поширення фейків про те, що ОГХК веде господарську діяльність з "Кримським Титаном" або будь-якими іншими компаніями, розташованими на тимчасово окупованих РФ територіях, є частиною проплаченою інформаційної кампанії, мета якої - дестабілізувати ОГХК і зашкодити процесу підготовки підприємства до приватизації", - наголосив Девіс, якого цитує прес-служба.

Раніше в ЗМІ пройшла інформація, що сирійське судно "SOURIA", занесене до списку санкцій США в 2016 році, яке неодноразово порушувало заборону на вхід у води Чорного моря в Криму, стоїть під навантаженням другої партії українського ільменіту ОГХК в турецькому порту Хопа (Hopa). Після навантаження воно зробить другу ходку, відключить систему АІС (AIS - Automatic Identification System - система стеження за суднами) і сховається в напрямку Керченської протоки, зазначивши, що направляється на Кавказ. Насправді ільменіт ОГХК прямує за маршрутом Одеса-Хопа-Феодосія-Армянськ, і ймовірно, що сировина державної ОГХК надійде на переробку на "Кримський Титан", з яким торгувати заборонено.

До того ж, ільменіт ІГЗК ОГХК нібито купила німецька компанія ITS International Trade & Sourcing GmbH & Co, яку пов'язують з групою "Фірташ-Фурсін-Льовочкін".

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" почала фактичну діяльність з серпня 2014 року, коли уряд України прийняв рішення про передачу йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) і Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). 8 грудня 2016 року ДП було перетворено в ПАТ "ОГХК", 26 грудня 2018 року - з ПАТ в ПрАТ.

ОГХК реалізує продукцію в понад 30 країн світу. Основні ринки збуту - ЄС, Китай, Туреччина, а також США і країни Африки.

Уряд в серпні 2016 року вніс ОГХК до переліку компаній, що підлягають приватизації в 2017 році. Її терміни кілька разів відкладали, востаннє - до літа в зв'язку з коронакризою і карантином. Готує ОГХК до приватизації "BDO корпоративні фінанси" в складі консорціуму Baker McKenzie, Baker Tilly Ukraine і Asset Expertise.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА