Інтерфакс-Україна
19:22 28.07.2020

Фінансовий і банківський сектор повертається до найму співробітників повільніше за інших

2 хв читати
Фінансовий і банківський сектор повертається до найму співробітників повільніше за інших

Компанії в усіх секторах останніми тижнями активізують пошук нових співробітників, проте найповільніше повертається до найму фінансовий і банківський сектор, свідчить дослідження Центру економічних стратегій (ЦЕС).

"Останніми тижнями компанії в усіх секторах активізують пошук нових співробітників. Дані свідчать про швидке та значне відновлення зайнятості в усіх проаналізованих секторах. Найповільніше повертаються до найму компанії у сфері фінансів і банків", - зазначено в дослідженні, оприлюдненому у вівторок.

Згідно з матеріалами ЦЕС, за останніми даними, кількість вакансій у цій сфері становить 55% докарантинного періоду за статистикою Державної служби зайнятості, 63% - за даними сайту пошуку роботи rabota.ua і 60% - за статистикою сайту work.ua.

Водночас відновлення в секторах, які постраждали найбільше, було швидким: кількість вакансій у готельно-ресторанному бізнесі становить 64-84% докарантинного рівня, в роздрібній торгівлі - 80-101%.

"Це означає, що впровадження обмежень на роботу цих галузей було найважливішою причиною скорочення зайнятості: після зняття обмежень кількість вакансій повернулася або різко повертається до норми", - пояснили автори дослідження.

Водночас дослідження свідчить про відсутність чіткої статистичної картини про безробіття під час карантину.

"Дивлячись на офіційну статистику Держстату, можна припустити, що кількість втрачених через коронакризу робочих місць вимірюється в сотнях тисяч, тоді як за даними соціологічних опитувань - у мільйонах. Так, за нашими розрахунками, які ґрунтуються на даних Держстату за кількістю найнятих працівників, лише 2% робочої сили (368 тис. українців) втратили роботу під час пікового періоду коронакризи, тоді як за даними соціологічних опитувань ця цифра може сягати 16% (2,8 млн)", - зазначено в дослідженні.

На піку карантину безробіття могло сягати 3,1 млн осіб, або 17% робочої сили, зазначають автори дослідження, посилаючись на дані соціологічних опитувань. Проте вони зауважують, що ця цифра може бути завищена.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА