13:54 23.03.2020

Можлива економічна криза може стати початком нового циклу реконструкції та розвитку - президент ЧБТР

2 хв читати
Можлива економічна криза може стати початком нового циклу реконструкції та розвитку - президент ЧБТР

Світова економіка перебуває на початку глобальної рецесії, в другому півріччі 2020 року може зіткнутися з черговою фінансовою кризою, вважає президент Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР) Дмитро Панкін.

"Ми перебуваємо на початку глобальної рецесії. Ясно, що зниження економічної активності, закриття магазинів і фабрик, практично повне зупинення туризму, готельного бізнесу, транспортних послуг сильно вплинуть на економічну активність та погіршать і державні фінанси, і фінансовий стан корпорацій. Нарешті, нам, можливо, доведеться зіткнутися в другій половині цього року з фінансовою кризою", - сказав Панкін в інтерв'ю, розміщеному на сайті банку.

Для перезапуску і перезавантаження економічної діяльності після її зупинення знадобиться час, додав він.

З іншого боку, економіці вдалося позбутися надмірної ліквідності й "бульбашок", зазначає президент ЧБТР.

"Отже, ми можемо говорити про новий початок без тягаря дисбалансів, які загрожували фінансовому сектору. Це може стати початком нового і віртуального циклу реконструкції, зростання й розвитку", - вважає Дмитро Панкін.

Водночас серед ключових ризиків він вважає, що заходи з соціального дистанціювання можуть виявитися неефективними для стримування поширення хвороби; вірус не знизить активності в теплу пору року; медичні заклади будуть перевантажені, хоча їхні можливості буде розширено до межі.

Гірший сценарій, як прогнозує Панкін, чекає на світову економіку, якщо нова ефективна вакцина не буде знайдена, протестована і доступна в глобальному масштабі протягом наступних шести-дев'яти місяців. Тоді в урядів не вистачить коштів для підтримки малого і середнього бізнесу, субсидування життєво важливих галузей, а фінансовий сектор обрушиться.

"Сподіватимемося, що до того, як рецесія переросте в депресію, як я вже згадував, кожна країна і світова економіка повернуться в нормальне русло, вступаючи в новий цикл реконструкції, зростання і розвитку, залишаючи позаду шкоду, спричинену пандемією", - зазначив Панкін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА