14:25 14.01.2020

Україна планує перебудовувати ГТС під транзитну потужність близько 40 млрд куб. м - голова ОГТСУ

2 хв читати
Україна планує перебудовувати ГТС під транзитну потужність близько 40 млрд куб. м - голова ОГТСУ

Україна планує перебудовувати свою газотранспортну систему під транзитну потужність близько 40 млрд куб. м, повідомив генеральний директор ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Нині у нас вже є розуміння, що, швидше за все, буде плюс-мінус 40 млрд (куб. м - ІФ), і під ці потужності ми перебудовуватимемо систему. Це означає, що ми вкладатимемо в модернізацію лише тих компресорних станцій, які використовуватимуться, а інші поступово виводитимемо з експлуатації. Нині ми готуємо техніко-економічне обґрунтування для оптимізації системи", - сказав він.

За його словами, обов'язковим у цьому разі буде дозвіл на таку оптимізацію з боку Кабінету Міністрів.

"Самі труби викопувати ніхто не буде, тому що це економічно недоцільно. Витрати на їх вилучення, рекультивацію землі тощо не покривають вартості металу. У цих трубах буде знижено тиск, відповідно пред'являтимуться менші вимоги щодо регламентних робіт, рідше треба проводити діагностику", - зазначив Макогон.

Голова ОГТСУ вважає, що транзит російського газу через ГТС України об'ємом 40 млрд куб. м+ збережеться і після 2024 року.

"Такої балансувальної потужності, такої гнучкості, яку може дати українська ГТС, більше немає. "Північний потік" - це абсолютно негнучка система. У них стоїть одна компресорна станція на 200 або 250 атмосфер на Балтиці і качає газ через усю Балтику, який виходить у Німеччині. Ця система розрахована на постійне прокачування стабільних обсягів. Тому наша система має залишитися затребуваною, якщо "Газпром" залишиться основним постачальником газу в Європу", - пояснив він.

Як повідомлялося, укладений у 2009 році транзитний контракт між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпромом" закінчився в 9:00 1 січня 2020 року. Новий договір між "Нафтогазом" і "Газпромом" на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і новим оператором ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і "Газпромом" підписано пізно ввечері 30 грудня 2019 року за підсумками тристоронніх газових переговорів Україна-Росія-Єврокомісія.

Контракт передбачає транзит до 2020 року щонайменше 65 млрд куб. м російського газу, що в добовому обчисленні становить 178 млн куб. м. У 2021-2024 роках транзит становитиме по 40 млрд куб. м. Оплата вищезгаданих обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА