Інтерфакс-Україна
21:38 17.12.2019

СБУ вважає недоцільним продаж "Нафтогазом" активів в Єгипті

2 хв читати
СБУ вважає недоцільним продаж "Нафтогазом" активів в Єгипті

Служба безпеки України (СБУ) виступає проти продажу НАК "Нафтогаз України" її активів в Єгипті, повідомив глава правління НАК Андрій Коболєв у вівторок на гала-вечорі журналу "НВ".

За його словами, такі рекомендації СБУ ставлять під загрозу отримання НАК близько $ 100 млн доходів, а також не дають виконати поставлене урядом перед компанією завдання з досягнення KPI (ключовий показник ефективності) у частині рентабельності активів.

Як повідомлялося, глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв ще в кінці 2016 року повідомив, що група розглядає можливість продажу активів компанії в Єгипті, оскільки цей бізнес не приносить особливого прибутку в зв'язку з падінням цін на нафту.

"Нафтогаз" через свою дочірню компанію "Закордоннафтогаз" здійснює розвідку і експлуатацію двох нафтогазоносних блоків у східній пустелі Єгипту - South Wadi El Mahareeth і Wadi El Mahareeth. Роботи на цих блоках, прогнозний ресурс яких становить понад 360 млн тонн нафти, ведуться на основі концесійних угод, підписаних 7 лютого 2012 року між "Закордоннафтогазом" за дорученням "Нафтогазу", з одного боку, і урядом Арабської Республіки Єгипет та Державною нафтовою компанією GANOPE (Ganoub El - Wadi Holding Petroleum Company), з іншого. Термін дії концесійних угод становить 28 років.

У частині географії доходів "Нафтогазу" на Єгипет в 2018 довелося 0,505 млрд грн, в 2017 - 0,457 млрд грн.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

Netflix купить активи Warner Bros. Discovery в рамках угоди на $72 млрд

Збір зерна у світі в 2025/26 сільгоспроці може вперше перевищити 3 млрд т - ФАО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА