20:16 29.11.2019

"Кернел" уклав перший безпоставочний валютний форвард на українському ринку

2 хв читати
"Кернел" уклав перший безпоставочний валютний форвард на українському ринку

Один з українських банків і великий український агрохолдинг "Кернел" цього тижня уклали перший в історії України безпоставочний валютний форвард (NDF), повідомив Національний банк України.

"Це перша угода з хеджування валютних ризиків такого типу на українському ринку. Раніше на ринку укладалися також угоди з поставочними валютними форвардами, проте їх частка все ще несуттєва і має великий потенціал до зростання", - зазначив регулятор у повідомленні в п'ятницю.

У ньому заступник голови НБУ Олег Чурій зазначив, що у світі на валютному ринку операції типу спот, тобто ті, які фактично здійснюються день у день, становлять не більше ніж третину від загального обсягу валютного ринку.

"Решта – це операції з використанням інструментів хеджування: форвардів, ф’ючерсів, свопів. На жаль, в Україні все навпаки: домінують спотові угоди, а випадки хеджування бізнесом валютних ризиків усе ще мають поодинокий характер", - констатував Чурій.

На його думку, в умовах плаваючого валютного курсу власники бізнесу та фінансові директори мають звернути увагу на інструменти хеджування, які вже доступні в Україні. Це, зокрема, поставочні та безпоставочні форварди, які можна укладати з банками під експортно-імпортні операції або кредити від нерезидентів.

"Україна вже чотири роки живе в умовах гнучкого курсоутворення, яке дає змогу уникати накопичення дисбалансів в економіці, але також вимагає від бізнесу завбачливого планування", - заявив заступник голови НБУ.

Минулого тижня Нацбанк заявив про плани розпочати проведення операцій із похідними фінансовими інструментами в другому кварталі 2020 року. На першому етапі буде впроваджено процентний своп (IRS) і звичайний своп, на другому - форвардні операції та спеціальний своп, на третьому - опціони.

Запуск операцій центробанку з процентними деривативами націлений на посилення монетарної трансмісії через побудову "довгого" сегмента кривої дохідності та сприяння довгостроковому кредитуванню шляхом зниження процентного ризику.

Запуск операцій із валютними деривативами має на меті посилення монетарної трансмісії шляхом зниження уразливості економіки до змін курсу гривні, сприяння кредитуванню за рахунок трансформації валютних ресурсів у гривневі та зниження рівня доларизації.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" агрохолдинг "Кернел" підтвердив, що в повідомленні НБУ йдеться про агрохолдинг, і повідомив, що наступного тижня планується оприлюднити деталі щодо форварду

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

McDonald's планує розширення партнерських проєктів із АЗС

McDonald's готує оновлення ресторану поруч із вокзалом у Києві, шукає ділянку поруч із Львівським вокзалом

"Укрнафта" продовжила реалізацію пального жителям Харківщини за спеціальною ціною до кінця травня

Частка угод із купівлі житла на умовах розстрочки досягла 95% - група DIM

ЄБРР планує покрити до 50% ризику за новими сублізинговими договорами "ОТП Лізинг" на EUR80 млн

Доходи загального фонду держбюджету у квітні знизилися до 153,6 млрд грн

НБУ у вівторок зміцнив курс гривні на 15 коп.

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

Миколаїв просить у Кабміну та Верховної Ради дозволу спрямовувати на відновлення житла кошти з місцевого бюджету

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА