14:27 25.10.2019

Адвокати ДТЕК у справі "Роттердам+" клопочуть про закриття провадження на основі судової експертизи

2 хв читати
Адвокати ДТЕК у справі "Роттердам+" клопочуть про закриття провадження на основі судової експертизи

Сторона захисту у справі "Роттердам+" надала клопотання про закриття провадження у зв'язку з отриманими висновками судових експертів, що підтверджують законність формули, відсутність економічної шкоди та збитків для споживачів електроенергії, повідомила адвокат групи "ДТЕК" Наталія Дригваль агентству "Інтерфакс-Україна".

"Під час визначення ціни коректно включалися такі чинники, як індекс АРI-2, вартість транспортування від портів Амстердама, Роттердама, Антверпена до українських портів, вартість транспортування вугілля з судна на склади українських портів, вартість транспортування вугілля залізничним транспортом територією України", - сказала адвокат, посилаючись на експертизу.

За словами Дригваль, судовий експерт також підтвердив, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердженням Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії у 2016 році забезпечила прозорість механізму формування цін на електроенергію.

"Прийняття порядку не привело до зростання дохідності вуглевидобувних підприємств і ТЕС України вище за середній рівень вугільної та енергетичної галузі", - наголосила вона на базі проведеної експертизи.

Адвокат стверджує, що аналогічні результати отримали слідчі САП, проте їх не було включено в справу.

Отримані висновки, на думку юриста, є вичерпною підставою для закриття кримінального провадження.

Як повідомлялося, наприкінці квітня 2016 року НКРЕКП почала застосовувати новий порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію, яка впливає на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів (постанова №289 від 3 березня 2016 року). Порядок, зокрема, визначає ціну вугілля за формулою "вартість у порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну" ("Роттердам+").

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) 24 березня 2017 року відкрило кримінальне провадження, у рамках якого розслідує дії членів НКРЕКП, що затвердили формулу "Роттердам+". З 1 липня 2019 року було запущено нову модель ринку електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін, зокрема формула "Роттердам+", припинили дію, проте розслідування НАБУ триває, а справу почали слухати в судах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна готова швидко налагодити транзит азербайджанського газу в Європу і поставити вугілля Молдовській ДРЕС за е\е - Зеленський

ПриватБанк попередив про паузу в роботі Приват24 вночі 26 січня

Зеленський і Санду заявили, що можуть забезпечити енергетичні потреби жителів Придністров'я

Уряд розглядає можливість продажу частки "Укрнафти"

"Укрнафта" планує побудувати до 370 МВт генерувальних потужностей на власному газі

Україна у 2025 р. планує відновити 3 ГВт зруйнованої генерації на додаток до торішніх 4 ГВт - Шмигаль

Енергосистема залишається цілісною та працює стабільно - Шмигаль

Україна презентує стратегію розвитку галузі критичних матеріалів на URC-2025 у Римі в липні - Мінекономіки

Ціни на свинину стабілізувалися, демпінг навряд чи пожвавить попит

АРМА відхилила конкурсну пропозицію ТОВ "БК "Міленіум." на управління МФК Gulliver

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА