12:39 16.09.2019

Більш агресивне зниження облікової ставки 4 вересня підтримав лише один із вісьмох членів монетарного комітету НБУ

2 хв читати
Більш агресивне зниження облікової ставки 4 вересня підтримав лише один із вісьмох членів монетарного комітету НБУ

Зниження облікової ставки на 0,5 процентного пункту (з 17% до 16,5% річних) на засіданні комітету з монетарної політики (КМП) Нацбанку 4 вересня підтримали семеро з вісьмох учасників засідання, йдеться у підсумках дискусії комітету.

"Більш агресивне зниження облікової ставки (на 1 п.п.) підтримав один член КМП", - повідомляється на сайті НБУ в понеділок.

На думку одного з учасників дискусії, агресивне зниження облікової ставки (на 1 п.п.) є логічним кроком з огляду на продовження глобальних торговельних конфліктів, які зумовлюють пом’якшення монетарної політики центральними банками розвинених країн і створюють можливості для стрімкішого пом’якшення монетарної політики в економіках, що розвиваються, зокрема і в Україні.

Водночас, на думку інших учасників дискусії, монетарна політика має залишатися більш зваженою та послідовною.

"Це є основною передумовою підвищення довіри до її цілі з забезпечення цінової стабільності в країні. Також це закладає міцніший фундамент для стійкого зниження відсоткових ставок за кредитами, ніж агресивніше пом’якшення монетарної політики для досягнення короткочасних позитивних ефектів", - зазначено в повідомленні.

Учасники дискусії, як і раніше, очікують зниження інфляції до мети 5%, хоча значний проінфляційний тиск із боку високих темпів зростання реальної заробітної плати та стійкого зростання споживання продовжує зберігатися.

Водночас зміцнення гривні, зниження цін на нафту й газ можуть мати значніший дезінфляційний ефект, ніж передбачає липневий макропрогноз регулятора.

Члени комітету зазначили, що реалізація анонсованих економічних і законодавчих ініціатив нового уряду може сприяти поліпшенню інвестиційного економічного середовища і, відповідно, збільшенню потенціалу економічного зростання.

Вони, зокрема, уточнили, що за умови більш оптимістичного розвитку подій монетарна політика може пом'якшуватися вже поточного року. Однак чинники, що сприяють більш агресивному зниженню облікової ставки, зможуть справити свій вплив на неї вже у 2020 році.

Як повідомлялося, НБУ з 6 вересня знизив облікову ставку до 16,5% річних з рівня 17% річних, на якому вона перебувала з 19 липня цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА