Інтерфакс-Україна
14:19 08.08.2019

Виготовлено експериментальну горілку "Атомік" із чорнобильської води та пшениці - ДАЗВ

2 хв читати
Виготовлено експериментальну горілку "Атомік" із чорнобильської води та пшениці - ДАЗВ

Команда вчених із Великої Британії та України виготовила експериментальний радіоактивно безпечний алкоголь із чорнобильської води та пшениці з використанням традиційної методики homemade під брендом "Атомік", наголошується в повідомленні на сайті Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) у четвер.

"Для виготовлення експериментальної партії "Атомік" використовувалась вода з Чорнобильських свердловин. Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою із глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль, який має схожий хімічний склад із ґрунтовими водами регіону Шампань у Франції. У воді не було виявлено радіоактивного забруднення", - йдеться в повідомленні.

Експериментальний алкоголь було презентовано у Великій Британії, повідомляється в прес-релізі. У планах дослідників - налагодити виробництво горілки і повертати 75% прибутку громаді постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів.

"Ми не плануємо вирощувати зерно у зоні відчуження у промислових масштабах, оскільки там зараз заповідник дикої природи. Натомість ми хочемо працювати у зоні обов’язкового відселення, де рівні забруднення значно нижчі і де все ще проживають люди. Ми прагнемо зробити високоцінний продукт для підтримки економічного розвитку цих територій", - посилається прес-служба ДАЗВ на професора Джима Сміта з університету Портсмута.

За інформацією Держагентства, наразі створюється соціальне підприємство "Чорнобильська алкогольна компанія", яке в майбутньому вироблятиме і продаватиме горілку "Атомік".

"Для старту виробництва потрібно вирішити низку юридичних питань, після чого вчені сподіваються розпочати невелике експериментальне виробництво", - зазначили у ДАЗВ.

"Атомік" було розроблено в рамках проекту, який фінансує Рада з досліджень природного середовища Великої Британії (NERC). Мета проекту - з'ясувати, чи можна безпечно використовувати частину занедбаних після аварії на ЧАЕС земель для вирощування сільськогосподарських культур і коли саме.

Після трьох років вивчення міграції радіонуклідів із ґрунту зони відчуження в сільгоспкультури, вирощені на цій території, вчені дійшли висновку, що в чорнобильській зоні можна створити чистий і радіаційно безпечний продукт. В експериментальних зразках, вирощених у рамках проекту, вони виявили незначне перевищення допустимої концентрації (20 Бк/кг) стронцію-90. Але оскільки в процесі виготовлення алкоголю кількість "домішок" у зерні зазвичай зменшується, то в готовому напої вони змогли виявити лише природний радіонуклід вуглець-14. Концентрація вуглецю-14 була не вищою, ніж у будь-якому іншому алкогольному напої.

Дослідники наголошують, що сьогодні в зоні обов'язкового відселення є території, які можна використовувати для безпечного вирощування сільгоспкультур, якщо робити це під радіоекологічним контролем.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА