19:22 01.07.2019

НБУ скасував ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном

2 хв читати
НБУ скасував ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном

Національний банк України (НБУ) в рамках валютної лібералізації скасував ліміт EUR2 млн на рік, яким до останнього часу обмежувався переказ коштів українських юросіб своїм іноземним філіям, а також зняв низку інших адміністративних обмежень.

"Відтепер операції з переказу коштів безпосередньо на рахунок зарубіжних підрозділів виведені з-під дії ліміту і не обмежуватимуться в обсягах", - повідомляється на сайті Нацбанку в понеділок.

Водночас із метою мінімізації ризиків відтоку капіталу НБУ встановив додаткові вимоги для валютного нагляду за такими операціями, зобов'язавши банки отримувати розгорнуті кошториси та інші документи від компаній, що хочуть перераховувати кошти на рахунки своїх зарубіжних підрозділів.

Крім того, це пом'якшення не поширюватиметься на операції з переказу коштів до країн-агресорів, офшорних зон і країн-порушників рекомендацій FATF, зазначено в повідомленні.

Нацбанк також дозволив розрахунки в готівковій іноземній валюті для оплати фізособами та юрособами консульських зборів за легалізацію товаросупровідних документів у дипломатичних представництвах країн, що не приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року. До списку цих країн входять: Алжир, Афганістан, В'єтнам, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Камерун, Канада, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Саудівська Аравія, Сирія, Судан, Таїланд, Уругвай.

Згідно з релізом, ще одним нововведенням стало спрощення реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Щоб уникнути збитків інвесторів від додаткової конвертації валют через неможливість прямого зарахування доходів у гривні відразу на свій гривневий рахунок, НБУ дозволив нерезидентам переводити кошти, отримані з цінних паперів, які обліковуються в іноземному банку-депозитарії, з коррахунку цієї установи на свій рахунок в Україні.

Щоб знизити валютні ризики держави, перелік угод, які дозволяється проводити в іноземній валюті на території України, доповнено операціями між фінансовою установою та Кабінетом Міністрів у рамках міжнародних договорів про кредити, гранти, позики.

Регулятор також удосконалив нагляд у частині перевірок іноземних банків-контрагентів, з якими українські компанії здійснюють перерахування.

"Відтепер банки самостійно на підставі інформації з публічних джерел визначатимуть ступінь ризику іноземних банків-контрагентів за валютною операцією", - пояснюється в повідомленні регулятора.

Раніше для цього банки використовували перелік, наданий НБУ на підставі інформації Державної служби фінансового моніторингу (ДСФМ).

Відповідні зміни затверджені постановою правління Нацбанку №86 від 27 червня 2019 року і набувають чинності з 2 липня, уточнюється в повідомленні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВР прийняла за основу ресурсний законопроєкт про зростання військового збору до 5% і податку на прибуток банків до 50%

"Ліси України" просить передати самосіяні ліси під контроль держави для протидії лісовим пожежам

Нацбанк критикує підвищення податку на прибуток банків до 50%, на тижні оголосить пакет пропозицій - голова НБУ

"Епіцентр" збільшить пропозицію товарів від підприємців-ветеранів

Зростання бізнесу у 2025 р. очікують 53% членів ЄБА за курсу 44 грн/$1, але інвестиції знизяться - дослідження ЄБА

"Інтергал-Буд" залишає у своєму портфелі до 15% комерційної нерухомості у складі ЖК

Мінекономіки націлене оцифровувати всі бізнес-сервіси для унеможливлення корупції - заступник міністра Циборт

Енергопостачання в Сумській області планується відновити до вечора - "Укренерго"

"Інтергал-Буд" має намір розширювати портфель логістичної нерухомості

"Нафтогаз" має намір пройти зиму з українським газом, газ за кордоном за кредит ЄБРР купується про запас - Чернишов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА