17:19 04.06.2019

НБУ в червні може зберегти облікову ставку на рівні 17,5% - банкіри

3 хв читати
НБУ в червні може зберегти облікову ставку на рівні 17,5% - банкіри

 Національний банк України (НБУ) в червні може зберегти облікову ставку на рівні 17,5% річних, вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"На наш погляд, в умовах зростання політичних ризиків, збереження щодо високого інфляційного тиску з боку чинників споживчого попиту та курсової динаміки, "пробуксовки" програм співробітництва з міжнародними фінансовими донорами на тлі пікових виплат за державним боргом доцільним є збереження ключової ставки на поточному рівні", - сказав старший аналітик Райффайзен Банку Аваль Михайло Ребрик.

Аналогічної точки зору дотримується і голова правління Айбокс Банку Галина Хейло: "Думаю, облікова ставка поки що залишиться незмінною. В умовах нинішньої політичної турбулентності, пікових виплат за держборгом восени, а також, швидше за все, неотриманням до кінця року чергового траншу від МВФ, зниження ставки буде економічно недоцільним", - сказала банкір.

За її оцінкою, за сприятливих умов облікова ставка може знизитися до кінця поточного року не більше ніж до 16,5% річних.

"Суттєвого зниження облікової ставки до кінця року не відбудеться, вона може зменшитися максимум на 1%, хоча й така ймовірність видається досить сумнівною", - сказала Хейло.

Начальник відділу роботи з інвесторами банку "Кредит Дніпро" Андрій Приходько також вважає, що НБУ не змінюватиме в червні облікову ставку.

"На мій погляд, ставка залишиться незмінною. По-перше, після попереднього зниження облікової ставки та подальшого падіння ставок за ОВДП помітно знизився попит на ці цінні папери. На останньому аукціоні Мінфін залучив тільки 3,6 млрд грн, тоді як у середині квітня залучав 13 млрд грн. Крім того, невизначеність щодо подальшої співпраці з МВФ і все ще значний обсяг боргових виплат (до кінця року потрібно виплатити $5 млрд при золотовалютних резервах трохи вище $19 млрд) створюють передумови для тиску на курс гривні та, відповідно, інфляцію", - сказав він.

За оцінкою Приходька, НБУ може знизити облікову ставку ближче до кінця року за сприятливих умов.

"Якщо говорити про перспективи подальшого зниження облікової ставки, слід мати на увазі, що в першому кварталі українська економіка різко уповільнила зростання до 2,2% з 3,5% у четвертому кварталі 2018 року. Отже, необхідність стимулювати економіку через зниження ставки є, але за сприятливих супутніх умов. НБУ може ще раз знизити облікову ставку ближче до кінця року після проходження піку платежів, проведення парламентських виборів, отримання нового фінансування від МВФ та інших міжнародних кредиторів", - сказав експерт.

Начальник управління стратегічного планування Укргазбанку Віктор Пастернак також вважає, що поточного місяця центробанк збереже ставку на рівні 17,5% річних.

"Щоб уникнути подальшого прискорення інфляції НБУ, найімовірніше, не переглядатиме ставку", - сказав він.

За його оцінкою, в разі збільшення темпів інфляції не виключається підвищення облікової ставки.

Водночас голова правління Піреус Банку Сергій Наумов вважає, що НБУ в червні може продовжити розпочате у квітні зниження облікової ставки: "Я очікую подальшого зниження облікової ставки на 0,25-0,5% уже в червні. Як правило, в літній період інфляція йде на спад, макроекономічні показники досить стабільні", - сказав він.

За оцінкою банкіра, до кінця поточного року облікова ставка може знизитися не більше ніж до 16% річних. "Максимально облікова ставка може знизитися до 16% у 2019 році, проте не факт, що це відбудеться. Все залежатиме від економічної політики держави, продовження співпраці з МВФ і утримання інфляції в цільовому діапазоні", - сказав він.

Як повідомлялося, НБУ з 26 квітня 2019 року знизив облікову ставку до 17,5% з 18%. До цього НБУ чотири рази зберігав облікову ставку на рівні 18% річних.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА