Інтерфакс-Україна
11:43 16.05.2019

Судові рішення щодо ПриватБанку не роблять значного впливу на його роботу - CFO банку

2 хв читати
Судові рішення щодо ПриватБанку не роблять значного впливу на його роботу - CFO банку

Останні рішення судів щодо ПриватБанку не роблять значного впливу на роботу фінустанови, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" фінансовий директор банку Анна Самаріна.

"Наразі банк нічого не відчуває, все нормалізувалося і повернулися кошти, які клієнти знімали в банкоматах 18-19 квітня, коли ми спостерігали піковий обсяг зняття до 3 млрд грн на день, як на новорічні свята. Проте якщо продовжувати такі оголошення, то так, будуть аналогічні реакції", - додала Самаріна.

При цьому вона зазначила, що ПриватБанк є системним банком і "будь-яка індивідуальна дію стосовно ПриватБанку ззовні може позначитися на всій банківській системі".

Самаріна також повідомила, що після судових рішень щодо ПриватБанку фінустанова була змушена перестати бути донором на міжбанку.

"Ми в нормальній ситуації, найімовірніше, є донором на міжбанку. У нас були невеликі ліміти, це виключно управління ліквідністю. До недавнього часу ми більше розміщували, ніж залучали коштів на міжбанку", - пояснила фіндиректор банку.

Водночас, за словами Самаріної, сьогодні його зобов'язання на 95% покриваються ліквідними активами, і банк без проблем справляється з коливаннями ресурсної бази.

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були І.Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. Нині сторони провадять судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом І.Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) посідав перше місце серед 77 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Монопольне становище "Енергоатому" та обмежений імпорт сприяють найвищій ціні української е/е в Європі – ексміністерка енергетики

Зростання цін на нафту сповільнилося до вечора, Brent торгується біля $74 за барель

На зовнішні ринки в червні поставлено 1,2 млн тонн зерна - Мінагрополітики

До кінця липня напрям “Ремонт і виробництво” УЗ виготовить третину річного плану рейкової накладки

Ощадбанк з початку 2025р. надав великому бізнесу енергокредитів на EUR87 млн

Курс євро до гривні сягнув історичного максимуму – 48,08 грн/1EUR

"Харківводоканал" заборгував "Харківобленерго" приблизно 2 млрд грн за розподіл е/е

Шикеринець, Немчинов, Саловський та Пушкар очолили рейтинг кандидатів на посаду члена НКРЕКП

"Ліси України" вперше закуплять партію харвесторів для формування лісу

ЄС відкрив свій ринок для українського насіння соняшника, ріпака і буряка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА