Інтерфакс-Україна
16:52 14.05.2019

Україна в короткостроковій перспективі не відчує впливу торговельної війни між США та Китаєм - думка

2 хв читати
Україна в короткостроковій перспективі не відчує впливу торговельної війни між США та Китаєм - думка

 Україна в короткостроковій перспективі не відчує впливу торговельної війни між Сполученими Штатами і Китаєм, тоді як у довгостроковій перспективі все залежить від результату переговорів між цими країнами, вважає старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій Кравчук.

"Нинішня ситуація однозначно шкодить всесвітній торговельній системі, оскільки збільшуються ризики, що згодом практика вдаватися до взаємного закриття ринків може повторюватися частіше. Проте переговори між США і Китаєм тривають, і все, звісно ж, залежить від їхнього результату. Якщо домовленості буде укладено і торговельні заходи буде скасовано, Україна не відчує їхнього впливу. Негативний вплив за гіршого сценарію позначиться за декілька місяців", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

На думку В.Кравчука, позитивний сценарій імовірніший.

"Якщо ж переговори проваляться, Китаю та США буде потрібно декілька місяців для переорієнтації свого експорту на нові ринки", - пояснив він.

За гіршого сценарію торговельна війна між США і Китаєм може призвести до скорочення експорту української металургійної продукції та зниження експортної виручки від сільськогосподарських товарів, а отже чинитиме додатковий тиск на курс національної валюти, вважає В.Кравчук.

"Якщо з домовленостями буде затримка або ж переговори проваляться, введені мита на імпорт залишаться. Як відповідь на спроби Китаю переорієнтувати експортні потоки на інші ринки ЄС потенційно також може ввести обмежувальні заходи проти китайських товарів або так звані захисні заходи проти всіх виробників. Таку ситуацію ми побачили на прикладі сталі: коли США запровадили обмежувальні заходи проти експорту китайської сталі, ЄС у відповідь запровадив заходи стосовно всіх виробників. Це вплинуло на український експорт в ЄС. Схожі наслідки можуть бути і в цьому випадку", - зазначив експерт.

Посилення політики протекціонізму у світі збільшить бар'єри для виходу на зовнішні ринки, зокрема для України.

Повна версія новини доступна за передплатою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ надає Україні 300 млн євро на відновлення енергетики та критичної інфраструктури

"Енергоатом" планує відремонтувати всі 9 блоків підконтрольних АЕС до кінця серпня - Котін

Перезапустити ЗАЕС у нинішньому стані й без України не вдасться - глава "Енергоатома"

"Центренерго" зазнало приблизно EUR250 млн збитків від атак РФ

Україна отримала ще EUR1 млрд від ЄС за механізмом ERA – Мінфін

Частка європланувань у структурі попиту на первинному ринку житла Києва становить від 55% до 65% - дослідження

Standard One оголосила про запуск інвестиційного фонду нерухомості

ФДМ закликав НААН надати дані про земельні ділянки і не перешкоджати їхньому раціональному використанню

НКРЕКП зберегла діючі тарифи на тепло київських ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 для населення на період воєнного стану та 6 місяців після його скасування

НБУ оштрафував 6 банків та ломбард на 59,6 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА