Інтерфакс-Україна
15:59 09.04.2019

Трамп пообіцяв мита на товари ЄС через субсидії Брюсселя компанії Airbus

2 хв читати
Трамп пообіцяв мита на товари ЄС через субсидії Брюсселя компанії Airbus

Президент США Дональд Трамп у вівторок підтвердив намір США ввести мита на європейські товари на суму в $11 млрд у відповідь на субсидії ЄС європейському авіавиробнику Airbus.

"Світова організація торгівлі встановила, що субсидії Європейського Союзу компанії Airbus спричинили негативний ефект на США, і тепер ми введемо мито на імпорт з ЄС на $11 млрд", - написав президент у Twitter.

"ЄС багато років користувався торговельними перевагами... Скоро це завершиться!" - додав він.

Раніше офіс торговельного представника США оприлюднив попередній список товарів європейського виробництва, експорт яких до Сполучених Штатів обкладатиметься підвищеними митами, якщо ЄС продовжить субсидувати компанію Airbus.

"Наша кінцева мета - досягнення угоди з ЄС про припинення всіх неузгоджених із СОТ (Світова організація торгівлі - ІФ) субсидій на будівництво великих цивільних літаків. Коли ЄС припинить ці субсидії, додаткові мита США, що запроваджуються як відповіді, може бути скасовано", - йдеться в заяві торговельного представника США Роберта Лайтхайзера.

У заяві наголошується, що запровадження додаткових мит спрямовано на те, щоб відшкодувати щорічний збиток у $11 млрд, який несуть США від субсидування Євросоюзом компанії Airbus. Несприятливий вплив цих субсидій на США підтверджується висновками СОТ.

Мита запроваджуватимуться на товари Франції, Іспанії, Великої Британії та Німеччини. Під них потрапляють великі повітряні судна та комплектувальні до них, ціла низка продуктів харчування, вино.

У Airbus у відповідь заявляли, що плани США запровадити ці мита на товари з ЄС не мають законної підстави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Скасування пільги на сплату ПДВ на посилки до EUR150 закриє схеми з дробленням контрабанди та принесе бюджету 10 млрд грн – Мінфін

Ціни на будівельно-монтажні роботи в Україні у березні зросли на 16,2% – Держстат

Мінекономіки планує створити єдину платформу житлового фінансування для поєднання донорських та бюджетних коштів

"Укренерго" ініціює перед НКРЕКП підвищення тарифів на передачу е/е та диспетчеризацію на 2026р

Держфінмоніторинг розпочинає аналіз великих готівкових операцій

Fevamotinico Жеваго долучилась до опротестування ухвали Госпсуду Києва про забезпечення позову ФГВФО на 46 млрд грн

Обсяг митних пільг у квітні-2026 зріс на 52,8% порівняно з квітнем-2025 – до 37,9 млрд грн

Нафта продовжує дорожчати, Brent торгується біля $104 за барель

Єврокомісія: EUR5,9 млрд з першого траншу репараційного кредиту піде на ОПК, EUR3,2 млрд – на фінпотреби України

ЄБРР запускає з Райффайзен Банком механізм списання боргу постраждалому від війни бізнесу на EUR1,2 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА