10:31 03.04.2019

"Вода Донбасу" не знайшла нового постачальника е/е й обмежена в електропостачанні

2 хв читати
"Вода Донбасу" не знайшла нового постачальника е/е й обмежена в електропостачанні

"ДТЕК Донецькі електромережі" обмежило електропостачання комунальному підприємству "Вода Донбасу", яке не змогло знайти нового постачальника електроенергії, повідомив оператор системи розподілу.

"Електропостачання було обмежено через те, що у КП "Вода Донбасу" закінчився 90-денний договір із ДП "Укрінтеренерго", а договір із новим постачальником не було укладено", - повідомили в "ДТЕК ДЕ".

Згідно із законом "Про ринок електричної енергії" та правилами роздрібного ринку - оператор системи розподілу (ОСР) зобов'язаний виконати вимогу постачальника "останньої надії" та припинити електропостачання споживачам, у яких немає договору на постачання.

За заявкою "Укрінтеренерго" вже відключено від електроенергії частину об'єктів КП, зокрема, насосну "Білокузьминівка", підстанцію 110 кВ "Клебан Бик" (обидві - Костянтинівський район) і насосну 1-го підйому (Маріуполь).

У "ДТЕК ДЕ" зазначають, що "Вода Донбасу" не допустила співробітників оператора системи розподілу на власні об'єкти для локального обмеження електроенергії з території підприємства. Крім того, невідомі озброєні особи у військовій формі блокували роботу співробітників оператора системи розподілу, перешкоджаючи процедурі відключення. За фактом інциденту компанія звернулася до правоохоронних органів.

Для відновлення постачання електроенергії та підключення до електромереж "Вода Донбасу" зобов'язана укласти договір із новим постачальником електроенергії, про що необхідно повідомити оператору системи розподілу, а також врегулювати питання погашення заборгованості.

Як повідомлялося, з 1 січня 2019 року введено нові правила роботи на роздрібному ринку е/е. Обленерго розділені на операторів системи розподілу (ОСР) і постачальників. Усі непобутові споживачі мають укласти нові угоди на розподіл і постачання. Низка держструктур і комунальних підприємств, включно з водоканалами, не змогла укласти нові угоди, перейшовши на споживання е/е від постачальника "останньої надії" на умовах акцептованого постачання. Послуги ПОН коштують на 25-30% дорожче, ніж в інших постачальників. Послугами ПОН можна користуватися максимум 90 днів.

За даними держрегулятора НКРЕКП, заборгованість КП за е/е станом на кінець 2018 року сягала 2,4 млрд грн, збільшившись за три місяці 2019-го ще на 0,2 млрд грн.

"Вода Донбасу" наприкінці березня оголосила тендер на постачання 356 млн кВт-год е/е очікуваною вартістю до 954 млн грн (у середньому 2,7 грн за кВт-год із ПДВ). Аукціон намічений на 31 травня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські борошномели скаржаться на складності із закупівлею пшениці - аналітики

Банк Кредит Дніпро у вкладеннях в цінні папери зберігатиме пріоритет за ОВДП

Угорщина наполягає на гарантіях щодо переговорів про транзит газу через Україну

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА