Інтерфакс-Україна
17:02 21.11.2018

Білоруський "Нафтобітумний завод" має намір брати участь у приватизації "Центренерго"

2 хв читати
Білоруський "Нафтобітумний завод" має намір брати участь у приватизації "Центренерго"

Білоруське унітарне підприємство "Нафтобітумний завод" заявило про намір взяти участь в аукціоні з продажу 78,289% акцій енергогенерувальної компанії ПАТ "Центренерго", свідчать дані Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Як повідомлялося, 29 жовтня Фонд держмайна (ФДМ) України оголосив про проведення конкурсу з продажу 78,289% акцій ПАТ "Центренерго" через 45 днів. Продаж акцій призначено на 11:00 13 грудня 2018 року. При цьому конкурс відбудеться лише в разі участі в ньому не менше ніж двох потенційних покупців.

Затверджена Кабміном стартова ціна продажу акцій "Центренерго" становить 5 млрд 984,992 млн грн.

ПАТ "Центренерго" за підсумками 2017 року збільшило чистий прибуток у 4,9 раза (на 1 млрд 504,196 млн грн) порівняно з 2016 роком - до 1 млрд 891,063 млн грн. У четвертому кварталі 2017 року компанія зазнала суттєвих інших операційних витрат, через що прибуток за підсумками року скоротився на 203,271 млн грн.

"Центренерго" експлуатує 23 блоки (18 - пиловугільних і 5 - газомазутних) на Вуглегірській, Зміївській і Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.

"Нафтобітумний завод" (раніше - "Веска-ЕмульБіт"), заснований у 1997 році, - один із найбільших у Білорусі виробників дорожнього бітуму, а також один з його головних імпортерів в Україну.

До 2012 року власником заводу був Мінський облвиконком. У 2012 році стало відомо про купівлю його білоруським нафтотрейдером "Інтерсервіс". Нині завод перебуває у власності ТОВ Interservice Novopolotskoe.

Перед цим, у листопаді 2011 року, завод на аукціоні за $30,8 млн купила російська компанія "Нафта-Строй", проте договір про купівлю-продаж було розірвано з ініціативи компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Департамент стратегії та розвитку НБУ очолив екскомандир роти Nemesis СБС ЗСУ техпідприємець Лужанський

Мінекономіки перерахувало 86,3 млн грн компенсації 25% вартості української агротехніки за листопад 2025р

Комісія заблокованого з квітня першого конкурсу на нову генпотужність у вівторок планує завершити його – глава Міненерго

НБУ затвердив СЕО NovaPay Сироватка, який раніше працював в Універсал Банку та OLX

Еспресо подорожчало за рік на 17%

Станом на грудень енергетики відновили половину з пошкоджених РФ за осінь 8 ГВт генерації, атаки тривають – очільник Міненерго

Понад 40 тис. га українських земель були забезпечені поливом у зрошувальному сезоні-2025

Парламентські ініціативи щодо нікотинових паучів вже наступного року коштуватимуть бюджету понад 1 мільярд гривень

Будівельний ринок у 2026р. чекають трансформація з появою нових системних гравців та збільшення конкуренції - думка

Бізнес-омбудсменом замість експосла Канади Ващука стане експосол Німеччини Фельдгузен

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА