13:56 26.09.2018

ЄС розробляє стратегію співпраці з КНР і Україні важливо не залишитися осторонь від цього процесу

2 хв читати

Україна не має залишитися в стороні від процесу розробки Європейським Союзом стратегії співпраці з Китаєм, вважає член правління ради зовнішньої політики "Українська призма" Сергій Герасимчук.

"Європейський Союз співпрацює з Китаєм у багатьох сферах, Європейський Союз розробляє стратегію взаємодії з Китаєм, і нам було б важливо не залишитися осторонь від цього процесу, тому що і ЄС, і Китай є для нас дуже цікавими партнерами", - сказав С.Герасимчук під час презентації аналітичного дослідження "Україна - Китай після 2014 року: нова сторінка у відносинах" у середу в Києві.

Він нагадав, що ЄС і Китай на формальному рівні виступають за територіальну цілісність України і в цьому контексті є її союзниками.

С.Герасимчук наголосив, що після "суттєвої паузи" у відносинах між країнами, Україна і Китай виходять на новий рівень динаміки взаємин.

За словами експерта, якщо в 2014 році між Китаєм та Україною контакти були обмежені, то в останні роки відбулися кілька зустрічей лідерів країн на міжнародних майданчиках. Він вважає не менш важливим, що здійснюються контакти на міжурядовому рівні, зокрема, наприкінці минулого року відбулося засідання українсько-китайської міжурядової комісії.

"Наразі Україна та Китай виходять на рівень стратегічного діалогу", - висловив переконання С.Герасимчук, нагадавши, що згідно зі статистичними даними, з 2015 року Китай входить до країн, з якими в України найбільший товарообіг.

Він також зазначив, що економічний потенціал співробітництва двох країн до кінця не використано. "Безумовно, наші країни мають значно більші можливості для економічного співробітництва", - сказав С.Герасимчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА