Інтерфакс-Україна
12:53 28.08.2018

НБУ розраховує отримати черговий транш МВФ до кінця осені

2 хв читати
НБУ розраховує отримати черговий транш МВФ до кінця осені

Національний банк України (НБУ) розраховує отримати черговий кредитний транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) у рамках програми EFF до кінця осені, повідомив заступник голови центробанку Олег Чурій.

"Наш прогноз - нам вдасться домовитися з МВФ, і до нашого прогнозу ми закладаємо отримання траншу до кінця осені в сумі близько $2 млрд", - сказав він під час круглого столу, організованого "Фінансовим клубом", у Києві у вівторок.

Заступник голови НБУ також нагадав, що співпраця з Фондом відкриває Україні шлях до залучення фінансування від інших міжнародних організацій, таких як Світовий банк і Європейська комісія, на загальну суму близько $1,5 млрд.

"Ми можемо отримати ці кошти до кінця року", - сказав О.Чурій.

Більше того, додав він, це буде позитивним сигналом для приватних інвесторів, і Україна зможе вийти на зовнішній борговий ринок і розмістити довші цінні папери та за нижчою ставкою (порівняно з останнім шестимісячним випуском на $725 млн, розміщеним із прибутковістю 9,1% річних - ІФ).

"Ми очікуємо, що Міністерство фінансів зможе розмістити євробонди на суму близько $1,5 млрд. Це досить серйозна сума, яка зайде в резерви, яка дасть змогу країні здійснювати зовнішні виплати та Національному банку операції валютному ринку", - сказав він.

Водночас О.Чурій звернув увагу, що вартість запозичення на зовнішньому ринку залежить не лише від МВФ, але і від ситуації на світових ринках.

"Вона на сьогодні не зовсім сприятлива для ринків, що розвиваються. Але ситуація динамічна та може швидко змінитися. Принаймні у Мінфіну буде можливість вийти з позикою, яка їм необхідна для фінансування та поточних виплат за боргами, і дефіциту бюджету", - сказав заступник голови НБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АМКУ оштрафував на 2,2 млн компанію американця Піацци за придбання 14 підприємств "Укрлендфармінгу" без дозволу

Україна вперше від початку війни запроваджує спільні довгострокові аукціони для імпорту-експорту е/е – "Укренерго"

Аграрії впродовж 2024-2025рр нерівномірно отримували держдопомогу – Рахункова палата

IFC оцінює в EUR4 млрд потенціал України у залученні приватних інвестицій завдяки інноваційному будівництву

НКРЕКП планує у п’ятницю затвердити тариф "Укренерго" на передачу на 2026р в розмірі 785,39 грн/МВт*год

Уряд ФРН виділяє Україні ще EUR100 млн на відновлення енергетичної інфраструктури

EFI Group планує запустити монобрендові точки Beehive Cosmetics у Києві до кінця 2025р.

EFI Group планує відкрити завод кормів в Черкаській області в серпні 2026р.

Держбюджет-2026 збільшив підтримку агросектора на 47%, до 14,1 млрд грн

Качка обговорив з міністром сільського господарства Ізраїлю посилення діалогу щодо торгівлі зерновими культурами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА