13:06 26.07.2018

Кабмін затвердив проект упровадження електронних торгів із продажу спецдозволів на користування надрами

2 хв читати
Кабмін затвердив проект упровадження електронних торгів із продажу спецдозволів на користування надрами

Кабінет Міністрів України на засіданні в четвер затвердив механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами в період із 1 вересня 2018 року до 1 вересня 2019 року через електронні торги.

"Постанова передбачає поліпшення системи продажу спецдозволів з аукціонів. Крім того, ця система працюватиме в режимі онлайн", - зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш.

За його словами, буде скорочено терміни звернення до Державної служби геології та надр та узгодження в місцевих і центральних органах влади. "Сподіваємося, що перші аукціони розпочнуться найближчим часом і будуть проведені протягом п'яти-шести місяців", - сказав він.

У свою чергу голова Держгеонадр Олег Кирилюк повідомив, що служба вже підготувала 44 ділянки для виставлення на електронні торги, зокрема 14 - на шельфі.

"У цих районах вартість спецдозволів становитиме близько 3 млрд грн. Для прикладу, за останні вісім років було продано стільки ж ділянок із вуглеводнів, і держава отримала 50 млн грн. Ми пропонуємо виставити 44 ділянки, початкова вартість яких становитиме 3 млрд грн. Вартість за покупку геологічної інформації становитиме 40 млн грн. У цих ділянках є близько 150 млрд куб. м газу", - сказав він.

Згідно з тимчасовим порядком, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна", гарантійний внесок для участі в аукціоні становитиме 20% від стартової вартості лота, вартість пакета аукціонної документації - 3,12% від початкової вартості дозволу (але не менше ніж 4,5 тис. грн і не більше ніж 72,55 тис. грн).

Електронні торги для нафтогазових ділянок відбуватимуться через 50 днів після розміщення інформаційного повідомлення, для інших видів корисних копалин - через 30 днів. У разі подання менше ніж двох заявок на участь у торгах вони вважаються недійсними.

За підсумками проведених торгів Державна служба геології та надр України до 1 вересня 2019 року має подати до Кабміну пропозиції щодо переходу або відмови від переходу на електронні аукціони вже на постійній основі.

Старий порядок здійснення торгів у період експерименту застосовуватиметься виключно до тих аукціонів, оголошення стосовно проведення яких оприлюднені до 1 вересня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Десятка мереж АЗС у 2024р збільшили виплату податків на 40

СЕО "ArcelorMittal Кривий Ріг" закликав міжнародних партнерів створити СП з АМКР для розвитку видобутку копалин у регіоні

Агрохолдинг "Агро-Регіон" розпочав весняно-польові роботи, відзначає дефіцит вологи

Експорт зерна за першу декаду березня перевищив 1 млн тонн - Мінагрополітики

ОТП планує збільшити продаж ОВДП населенню мінімум удвічі

Голова МЗС Великої Британії обіцяє розблокувати $3 млрд заморожених коштів від продажу ФК "Челсі" для передачі Україні - ЗМІ

МХП за 2 роки планує зайняти 2,5% ринку ковбас із курятини

Фокус ОТП Банку в 2025 р.: розширення лінійки партнерських програм для бізнесу й кредитних продуктів для населення

Україна за I півріччя 2024/25 МР експортувала понад 400 тис. тонн цукру

Ударами по газовій інфраструктурі України РФ хоче добитися повернення транзиту – ексочільник "Нафтогазу" Коболєв

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА