09:48 17.04.2018

Глава Мінфіну України розпочав візит до Вашингтона

4 хв читати
Глава Мінфіну України розпочав візит до Вашингтона

 Міністр фінансів України Олександр Данилюк розпочав візит до Вашингтона, де відбуваються Щорічні весняні зустрічі Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку (СБ). Заплановано переговори з керівництвом МВФ і СБ, а також міністрами фінансів США, Німеччини, Франції та Канади, повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

"16 квітня міністр фінансів України Олександр Данилюк та заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Буца у складі української делегації розпочали роботу на Щорічних весняних зустрічах Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні, що триватимуть до 22 квітня", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті відомства в понеділок.

Наголошується, що цей захід є однією з головних подій фінансового світу, що відбувається двічі на рік під егідою МВФ і СБ. Учасниками зустрічей є міністри фінансів, глави центральних банків, провідні вчені-економісти, представники бізнесу зі всього світу. Під час зустрічей обговорюють виклики, з якими стикається світова економіка та окремі країни.

Головними темами весняних зустрічей МВФ і СБ у 2018 році стануть інвестиції в соціальну сферу, розвиток заради миру, роль технологій і майбутнє приватного сектору в розвитку світової економіки.

"У рамках робочого візиту міністр фінансів України проведе зустріч із міністром фінансів США Стівеном Мнучіним. Сторони обговорять санкційну політику Міністерства фінансів США, процес реформ в Україні, торговельно-економічне співробітництво між двома країнами", - йдеться в повідомленні.

Також уточнюється, що на зустрічі міністри приділять увагу діям, які здійснює Мінфін України для активізації бізнес-співпраці, зокрема схвалення Кабміном України проекту закону України "Про ратифікацію угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA)". Водночас буде обговорено питання внесення змін до Конвенції між Україною та США про уникнення подвійного оподаткування з метою приведення до міжнародних стандартів ОЕСР.

Крім того, О.Данилюк зустрінеться з міністром фінансів Федеративної Республіки Німеччини Олафом Шольцем. Під час зустрічі сторони обговорять проекти технічної допомоги Україні від уряду Німеччини, а також підтримку Німеччини в започаткуванні Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС.

Міністр фінансів України проведе зустріч із міністром фінансів Франції Бруно Ле Мером. Головною темою зустрічі буде обговорення підтримки Францією отримання Україною четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС та можливість перегляду Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Францією.

"Під час зустрічі з міністром фінансів Канади міністри обговорять пріоритети головування Канади в G-7 та підтримку канадського уряду, яка надається Україні для здійснення реформ, зокрема інституційної реформи ДФС", - йдеться в повідомленні.

Також міністр фінансів України зустрінеться з віце-президентом Європейської Комісії з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом. Ключовою темою зустрічі стане отримання Україною нової четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС.

"У рамках роботи на весняних зустрічах МВФ і СБ Олександр Данилюк зустрінеться з першим заступником директора-розпорядника МВФ Девідом Ліптоном і директором європейського департаменту МВФ Полом Томсеном. Сторони обговорять подальшу співпрацю України та Фонду, а також успішне виконання програми", - йдеться в повідомленні.

О.Данилюк також проведе зустрічі з директором СБ Крісталіною Георієвою і віце-президентом СБ Сірілом Мюллером. На зустрічі обговорять розвиток проектів групи СБ в Україні.

Після запланованих зустрічей міністр фінансів України зустрінеться з керівництвом Міжнародної фінансової корпорації (МФК) та візьме участь у церемонії підписання угоди між МФК і Європейською Комісією щодо управління Фондом енергоефективності України.

Фонд енергоефективності України, що був створений за активної участі команди Мінфіну - це новий інструмент реалізації проектів енергомодернізації держави - як на рівні домогосподарств, так і на рівні юридичних осіб. Робота Фонду регламентується законодавством України, а його бюджет формується за рахунок коштів державного бюджету і коштів від міжнародних партнерів України. Фонд надаватиме кошти для реалізації проектів термомодернізації, впровадження ефективних систем моніторингу та управління, встановлення ефективних опалювальних та охолоджувальних систем та обладнання, а також заміну наявних систем та обладнання на ефективніше. Формою надання коштів стане часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності фізичним та юридичним особам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова Держенергонагляду допускає доцільність підвищення тарифів на е/е у 2024 р. з метою відновлення енергооб'єктів

Шмигаль: У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями

Група "Нафтогаз" у 2023 р. отримала 23,1 млрд грн чистого прибутку проти 79,1 млрд грн збитку у 2022 р.

"Укренерго" фіксує зростання споживання е/е через похолодання

Фонд енергоефективності запускає програму "ГрінДІМ" для ОСББ та ЖБК

Енергетики повернули світло майже всім споживачам Сумщини, знеструмленим після ударів РФ по енергооб'єктах у понеділок - Міненерго

"Укрнафта" й АРМА звернулися до АМКУ по дозвіл на концентрацію для управління активами групи "Татнефть"

"Аврора" стане першим орендарем М10 Lviv Industrial Park

НБУ в понеділок зміцнив курс гривні на 4 коп.

Зниження облікової ставки до 11,5-12% до кінця 2024 р. допускають чотири члени КМП, ще сім очікують 13% - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА